Antalya
18.05.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Uysal: Geri dönüş yok
Uysal: Geri dönüş yok

Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kırcami’de imar sürecini tamamlayacağız. Asla geri dönüş söz konusu değildir” dedi.

Muratpaşa Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısı, belediye kültür salonunda gerçekleşti. Ümit Uysal başkanlık ettiği mecliste, Antalya 1’inci İdare Mahkemesi’nin imar planlarını iptal ettiği Kırcami'de, ana ulaşım aksı gibi çalışan Şehitler, 9 Eylül ve Yalı caddelerini de kapsayan 43.5 kilometrelik yol ağında asfalt çalışmasının yapılmasıoy birliğiyle kabul edildi.

İMAR SÜRECİ TAMAMLANACAK

Bölge muhtarlarının da takip ettiği mecliste Başkan Uysal,Kırcami’de sorunun çözümünün bu şekilde olmasını hiç istemediklerini söyledi. Yargı kararlarının planı geciktirdiğini kaydeden  Uysal, “İstinafın sonucuna göre ya plan aynen uygulanacak ya da meclislerimizde alacağımız imar plan değişikliği kararlarıyla Kırcami İmar Planı'nı tamamlayacağız. Asla geri dönüş söz konusu değildir” diye konuştu. Başkan Uysal, asfalt çalışmalarının en az maliyetle yapılacağını da sözlerini ekledi.

FİLİSTİN’E DESTEK

Belediye Meclisi’nde, ayrıca, Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, İsrail’in Filistin’e yönelik devam eden saldırılarını kınayan ve uluslararası kamuoyunu harekete geçmeye çağıran ortak bir açıklama yayımladı. Meclis üyelerinin tek tek imzalarının yer aldığı açıklama, meclisçe de oy birliğiyle kabul edildi.   

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: