Antalya
18.05.2021
A

2015’ten beri Türkiye’de göçmenler gündemden hiç düşmüyor. Basında mülteciler kurtarıldı diye haberler eksik olmuyor. Akdeniz’de botlarla Yunanistan’a, Avrupa’ya gitmeye çalışan mültecilerin denizden boğulmak üzere iken kurtarıldığına dair haberler sürekli veriliyor.

Daha Suriyeli göçmenler ortada yokken Suriye sınırımızdaki şehirlerimizde mülteci kampları kurulmuş, ardından da BM barış(!) elçisi Angelina Jolie Hatay’ı ziyaret etmişti! Ardından vatanlarına ihanet edip Suriye ordusundan kaçan askerlerin yerleştiği kamplara muhalefet milletvekillerinin sokulmadığı günler gelmişti.

İnsanlık dramı olarak verilen haberlerde eksik olan bir şey var. Sorulması gereken önemli bir soru var. Bu insanlar Akdeniz ve Ege’deki kıyılarımıza nasıl ulaşabiliyorlar?

Türkiye’deki göçmen nüfusu, Türkiye’nin nüfusunun % 10’u kadar olduğu görülüyor. İçişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü verilerine dayanarak bunu söylüyorum. 10 milyona yakın göçmen Türkiye’ye hangi yollarla giriyor olabilir! 10 kişiden, 100 kişiden, 1000 kişiden bahsetmiyorum! 7-8 milyon mülteciden bahsediyorum…

Türkiye’nin sınır güvenliğinin hangi boyutta tehlikeler içerdiğinin bilinmediği görülüyor. Ağrı’dan, Şırnak’tan, Şanlı Urfa’dan, Hatay’dan ve sayamadığım tüm sınır yerleşim noktalarımızdan girip elini kolunu sallayarak Akdeniz ve Ege Deniz’inden botla yola çıkabiliyorsa nasıl bir tehlike içinde olduğumuzu varın siz düşünün… Yoksa sınırlarımız kaldırıldı da benim mi haberim yok…

Türkiye’nin göçmen sorunu başta Ortadoğu olmak üzere dünyadaki gelişmelerden bağımsız değildir. Kitlesel göçler ve göçmenlik sorunu ABD’nin ülkemizde ve bölgemizde eşbaşkanlar eliyle yürüttüğü Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçasıdır. Doğal göçler değildir. ABD ve eşbaşkanlar eliyle organize edilmektedir. Bu gerçek dillendirilmezse halkımız gelenleri muhacir zanneder…

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Birçok kişi farkında değil. Türkiye’de rejim; 16 Nisan 2017 referandumu ile değiştirildi. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet rejimi yok! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve spor bayramı; 2012’ye kadar Devletin tüm kurumlarının ve demokratik kitle örgütlerinin yani halkın birlikte kutladığı bir bayramdı. 2012’den beri kutlamaları sadece Gençlik ve Spor Bakanlığı yapıyor. Ayrıca demokratik kitle örgütlerinin törenlere katılımı ve çelenk sunması da yasak!

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Çarşamba günü saat:11.00’de Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma programı gerçekleştirecektir.  Yeniden bayram olarak kutlanacağı güne kadar 19 Mayıslar birliğimizi güçlendiren, mücadele azmimizin ateşlendiği gün olarak bir araya geldiğimiz gün olacaktır.

Her yaştan gencimizin ATA’sına sahip çıkarak Cumhuriyet Meydanında olacağına inancım tamdır!

Paylaş
ETİKETLER:
Yok