Antalya
17.05.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Biz köle değiliz
Biz köle değiliz

Turizm personelinin sosyal medyada bir araya geldiği platform olan Turizm İşçileri Dayanışması, yazılı açıklamayla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u istifaya davet etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İngilizce hazırlanan "Aşı oldum, eğlenin" maskeli tanıtım filmine tepki gösteren turizm işçileri, "Geçen yılın sezonunu rezil ettiniz, ülkeye türlü çeşit şaklabanlıklarla, gerçek olmayan açıklamalarla her türlü yalan dolanla da olsa turist çekemediniz. Bu yıl ise yaptıklarınızın işe yaramadığını gördükçe işi iyice onurumuzla oynamaya vardırdınız. Buna izin vermeyeceğiz" dedi.

 

ZENGİNE DESTEK VERDİNİZ

Kent Emekçileri Dayanışması ile Turizm İşçileri Dayanışması'nın yaptığı ortak yazılı açıklamada "Biz turizm işçi ve emekçileri olarak tüm yaşananlara ek kaygılarla açlığın pençesinde bırakıldığımızda, emeklerimizin üstünden aldığınız vergilerle en doğal hakkımız olan devlet desteğini beklerken sizler bizleri insan yerine bile koymadan dalga geçer gibi desteği hiç ihtiyacı olmayan zenginlere verdiniz. Vermeye devam ediyorsunuz.

Kod 19 adı verdiğiniz uygulamayla turizm işçi ve emekçisini askıda bırakmayı kendinde hak gören tüm ilgililere diyoruz ki, bu Saltanatı devam ettirmenize mani olacağız." denildi.

 

ONURUMUZA SAHİP ÇIKIYORUZ

 

Yönetemeyen  pandemi sürecinin mağdurları olduklarını kaydeden turizm işçilerinin açıklaması şöyle devam etti. : "Onurumuzu ayaklar altına almaya çalışıyor, tanıtım videolarınızda, açıklamalarınızda, pişkin pişkin “Enjoy! I’am vaccinated (Eğlenin aşı oldum)” yazılı maskelerle dolaşacağımızı ilan ediyorsunuz. Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz. Onurumuza, insanlığımıza sahip çıkıyoruz. Sizi ise pervasızlıklarınızda boğulmanız için istifaya davet ediyoruz .Herkes biliyor! Ülkedeki tüm yoksulluğun, desteksizliğin, vurdumduymazlığın nedenini. Yıllardır yandaşlarınıza akıtılan milyonlarca dolar yüzünden ülke kasasının nasıl parasız bırakıldığını…Artık yeter! Yarattığınız tüm tahribatın hesabını vereceksiniz! Geçen yılın sezonunu rezil ettiniz, ülkeye türlü çeşit şaklabanlıklarla, gerçek olmayan açıklamalarla her türlü yalan dolanla da olsa turist çekemediniz. Bu yıl ise yaptıklarınızın işe yaramadığını gördükçe işi iyice onurumuzla oynamaya vardırdınız. Buna izin vermeyeceğiz."

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: