Antalya
17.05.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP'li Zeybek'ten Bakan Ersoy'a istifa çağrısı
CHP'li Zeybek'ten Bakan Ersoy'a  istifa çağrısı

Turizm çalışanlarına "Ben aşılıyım" maskesi taktırarak çektirdiği reklam filmiyle uluslar arası bir skandala imza atan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Antalya Milletvekili Zeybek, Bakan Ersoy'u istifaya davet etti.

Turizm Bakanlığı’nın hazırlattığı, "Siz eğlenin, ben aşı oldum" sloganı ile turizm çalışanlarının "Aşılıyım" baskılı maske takacağına dair görüntüler içeren tanıtım videosuna bir tepki de CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek'ten geldi. Turizm Bakanlığı’nın önce yayınlayıp sonra yayından kaldırdığı skandal video ile ilgili bir açıklama yapan Zeybek, Ersoy’un derhal istifa etmesi gerektiğini vurguladı.

SANDIKTA HESAP VERECEKSİNİZ

CHP’li Zeybek açıklamasında şunları söyledi:  “AKP iktidarı bugüne kadar halkı açlıkla, yoksullukla, işsizlikle sınadı, dini siyasete alet etti ve beceriksizliklerini ‘Acıyı bal eyledik’ diyerek geçiştirdi. Müminin sabırlı olmasını söyleyen iktidar yetkilileri, halkı bir patates çuvalına mahkûm etti, bununla da övündü. Bir tarafta 'Saray'da gününü gün edenler ve lüks arabalarda pudra çekenler diğer tarafta uzaktan eğitime ulaşamayan öğrenciler.... Salgınla mücadele eden halkımız, sağlık için, ülkenin huzura kavuşması için aşılanması gerekirken, iktidar bunu da berbat etti. Şimdi de bu hükümetin Turizm bakanı onca rezaletin üzerine milleti aşağılayan bir reklam filmine imza attı. Öncelikle bu yüzden Turizm Bakanı derhal istifa etmeli ve oturduğu koltuğu utanç içinde terk etmelidir. Öte yandan bu halk da  yaptıklarınızı asla unutmayacak ve kendilerine nasıl muamele gösterdiyseniz aynı şekilde muameleyi size sandıkta yapacak ve ilk seçimde sizi hem halktan hem de turistlerden uzak tutacaktır!” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: