Antalya
12.05.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Muhasebeciler KÇÖ’yü konuştu
Muhasebeciler KÇÖ’yü konuştu

Sokağa çıkma yasaklarında muhasebe işlemlerinde dikkat edilecek hususların ele alındığı webinarda konuşan ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “17 günlük tam kapanma kısıtlamalarında, oda çalışanlarımız teknolojik alt yapımızı kullanarak meslek mensuplarımıza hizmet vermeye devam edecek” dedi.

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyelerinin değişen kanun ve mevzuatlardan haberdar olmaları ve işlemlerde sıkıntı yaşamamaları adına daha önce gerçekleştirdiği seminerleri, webinarla sürdürüyor. Bu kez “Sokağa çıkma yasaklarının KÇÖ/NÜD uygulamaları açısından etkileri ve dikkat edilecek hususlar ile yiyecek içecek sektörünün Nisan-Mayıs ayları bordrolaştırma ve teşvik uygulamaları” konulu webinar gerçekleştirildi.

ÖDEMELERDE DÜŞÜŞ VAR

Webinarların pandemi sürecinde devam edeceğini belirten Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “17 günlük tam kapanma kısıtlamalarında odamızı kapattık. Fakat çalışanlarımız teknolojik alt yapımızı kullanarak meslek mensuplarımıza hizmet vermeye devam edecek. Mesleki sorunlarımızın olduğu yadsınamaz bir gerçek. 4’üncü dönem geçici verginin kaldırılması gerektiğini düşünüyor bu konuda ki taleplerimizi bir kez daha yeniliyoruz. Meslek camiamızda sıkıntılar büyük iş yükü fazlalaştı, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum düşünülünce bizlere yapılan ödemelerde de düşüş var, hepimiz bu sıkıntıları yaşıyoruz.” diye konuştu.

MÜCBİR SEBEP SAYILSIN

Pandemi döneminde mesleklerinin öneminin daha iyi anlaşıldığını kaydeden Çavdar,  “Bizim mesleğimiz tek başına yapılabilecek bir meslek olmaktan çıktı, birlikte hareket etmek çok önemli. Kurumlar arasında bağlantı kopuklukları var her iki kurumunda pandemi nedeniyle rapor alan meslektaşlarımızın taleplerini acilen yerine getirmesi ve  mücbir sebep hallerine almasını istiyoruz. Bu talebimizi üst birliğimiz de dahil gerekli yerlere ilettik, dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: