Antalya
12.05.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Hastalara nefes oluyorlar
Hastalara nefes oluyorlar

ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Servisi'nde görev yapan hemşireler, 1 yıldır hastalarla birlikte koronavirüsle mücadele ediyor.

Aralarında koronavirüse yakalanıp atlattıktan sonra görevine dönen, 9 aylık bebeğini bırakıp görevine gelenin de bulunduğu ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Servisi ekibi, 1 yıldır hastaları sağlıklarına kavuşturmak için gece gündüz çalışıyor. Hastane yönetiminin yer değişikliği tekliflerini  geri çeviren ekibin en büyük mutluluğu ise yoğun bakımdan sağlıkla çıkan hastalarını uğurlayabilmek.

 

SEVİNÇTEN AĞLADIĞIMIZ OLUYOR

Serviste görev yapan hemşirelerden Ümmü Sarıbıyık, “Hasta buradan çıktığı zaman ailemizden biri çıkmış gibi mutlu oluyoruz. Sevinçten ağladığımız oluyor. Aynı şekilde bir hastamızı kaybettiğimiz zaman da ailemizden birini kaybetmiş gibi üzülüyoruz. Biz de insanız, hastaların yakınlarından çok biz onları görüyoruz. Tüm isteklerini bize iletiyorlar" diye konuştu.

MESLEĞİMİ SEVİYORUM'

Esra Türkoğlu, koronavirüs başladığından bu yana yoğun bakımda görev yaptığını belirterek, "2.5 yaşında çocuğum var ve bu süreçte ona annem bakıyor. Görevden çıktıktan sonra çocuğumu almaya giderken önce kendi tedbirlerimi alıp kıyafetlerimi değiştiriyorum. Tüm zorluklara rağmen mesleğimizi seviyoruz. Az önce bir hastamızdan iyi haber aldık. Ufak dahi olsa iyi bir haber almak bizi çok mutlu ediyor" diye konuştu.

ZOR DÖNEMLER GEÇİRDİK

Eşinin de koronavirüse yakalandığını söyleyen yoğun bakım çalışanlarından Meryem Aksoy ise, “Eşim de yoğun bakımda çalışıyor ve bu hastalığa yakalandı. Eşim yoğun bakımda yatarken biz evde 3 oğlumla birlikte çok zor dönemler geçirdik. Bu hastalığın şakası yok" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: