Antalya
12.05.2021
A

Antalya’da havaların ısınması ile birlikte Antalyaspor’da geleneksel gevşeme mevsimi başlıyor. Birçok kesimin beğenmediği futbolu oynatan Ersun Yanal’ın ligdeki 13 maçlık yenilmezlik serisi olmasaydı, bugün bambaşka şeyler konuşulabilirdi.

13 maçlık yenilmezlik serisini elde eden takım, son haftalarda galibiyeti hatta beraberliği unutması kabul edilebilir bir durum değil. Kariyer yapmak ve para kazanmak için Antalya’ya gelen oyuncuların imza atacağı bir tablo hiç değil.

Bunun iki sebebi olabilir:

Birincisi: Transfer dönemlerinde yapılan hatalar nedeniyle futbolcuların aidiyet duygularının alt seviyelerde olması. Daha 2 yıl önce Dünya yıldızlarını transfer eden ve şampiyon olacağını söyleyen bir takım, bugün ligde kaldığı için neredeyse seviniyor. Olmayan paralarla kurulan hayaller bugünlerin hazırlayıcısı oldu.

İkincisi: Miadını doldurmuş futbolcuların çokluğu: Kariyer ve para olarak belli bir noktaya gelen oyunculardan artık vazgeçilmeli. Sona yıllarda alınan kariyerli oyunculardan Samuel Eto’o ve Nuri Şahin dışında verim alınan isim yok. Sahada yalandan koşan, ikili mücadeleden kaçan, sonuç ne olursa olsun hayatından ödün vermeyen isimlerden bu takıma hayır gelmedi, gelmeyecek de.

Hal böyle olurca, Antalyaspor’da sık sık bahar alerjisi baş gösteriyor. Rehavet sona ermiyor. Son 9 maçından 1 puan çıkaramadığı için küme düşme başarısı var bu takımın tarihinde! Sezon sonu yönetimin ve Ersun Yanal’ın takım planlaması ile ilgili bu konuları dikkati alması çok önemli.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok