Antalya
10.05.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Başkan Böcek’ten SMA hastası Ahmet bebeğe destek
Başkan Böcek’ten SMA hastası Ahmet bebeğe destek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’da yaşayan SMA Tip 2 hastası Ahmet bebeğin sağlığına kavuşması için düzenlenen ‘Ahmet’e Umut Gecesi’ yardım kampanyasına katılarak destek verdi.

Alanya’da yaşayan Pınar - Abdülkerim Çaltı ailesinin SMA tip 2 hastası olan ve yaşam mücadelesi veren bebekleri Ahmet’in tedavisi için bir yardım kampanyası düzenlendi. Kanal V’den canlı olarak yayınlanan “Ahmet’e Umut Gecesi” programına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te katılarak bağışta bulundu.

MUHİTTİN BÖCEK’E YAKIŞIR BİR YARDIM YAPACAĞIM

Başkan Muhittin Böcek, Ahmet bebeği sağlığına kavuşturmak adına Türkiye’nin adeta tek yürek olduğunu belirterek şunları söyledi, “Ünlü isimlerden siyasilere kadar herkes Ahmet’imize destek olmak istiyor.  Ata dostum Mevlüt Çavuşoğlu bakanımız da çok güzel konuştu. Bizlerde elimizden geldiğince kimse merak etmesin destek vereceğiz. Ben Muhittin Böcek’e yakışır bir yardım yapacağım ama dinimizde sağ elin verdiğini sol el görmeyecek düşüncesiyle yola çıktım ve Ahmet kardeşime yardımcı olacağım. Ramazan Ayı zaten birliğin dayanışmanın en güzel yaşandığı hayırlı aylardan birisi. Bu kampanya ses getirdi ve herkes Ahmet’imize yardımcı olacak” diye konuştu.  

ANNELERİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

Konuşmasında tüm annelerin gününü de kutlayan Başkan Böcek, “Bugün elleri öpülesi annelerin günü. Öncellikle Ahmet’in annesi Pınar kardeşimin anneler gününü kutluyorum. Şehit annelerimiz başta olmak üzere bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum, rahmete kavuşmuş bütün annelerin ve benimde biricik annemi rahmet özlemle anıyorum. Önümüzde bir bayram var her ne kadar kucaklaşamayacak da olsak da önümüzdeki yıllarda hep birlikte kucaklaştığımız güzel günler göreceğiz. Ramazan Bayramının ülkemize ailelerimize sağlık mutluluk ve barış dolu günler getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: