Antalya
09.05.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Koronavirüs savaşçıları 'Anneler Günü'nü çocuklarına hasret geçiriyor
Koronavirüs savaşçıları 'Anneler Günü'nü çocuklarına hasret geçiriyor

Alanya ilçesinde Covid-19 salgını ile mücadelenin fedakar kahramanları kadın doktorlar, Anneler Günü’nü çocuklarına duydukları özlemle mesai başında karşıladı.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19'la mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanları, uzun süredir ailelerinden uzak yaşıyor. Kısıtlı izinlerle ailelerinden uzak kalarak koron virüs hastalarının tedavi edildiği birimde yoğun mesai harcayan sağlıkçılar, tüm zorluklara rağmen bu süreçteki başarılarıyla dikkat çekiyor. Bu süreçte en çok çocuklarına özlem duyan sağlık çalışanı anneler, hayatlarının belki de en zor Anneler Günü’nü geçiriyor.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde branşlarının yanı sıra aynı zamanda Covid-19 servisinde de görev yapan sağlık çalışanı anneler, yaşadığı zorlu süreci anlattı.

 

  Doç. Dr. Keşkek :“Çalışırken diğer tarafından annelik bizi çok yordu”

  Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nedime Şahinoğlu Keşkek, pandemi dönemi zorlu bir süreç geçirdiklerini aktardı. Keşkek, “Pandemi dönemi tüm dünya ve bizler içinde çok zor bir dönem oldu. Bu döneme alışmakta güçlük çektik. Bu dönemde herkes bir takım kısıtlamalara girdi ancak bizler doktor ve akdemiysen olarak sürekli çalışmak zorunda kaldık. Hem korona virüsten kendimizi korumaya çalıştık hem de onun içerisinde çalıştık. Göz hekimliği yaptım ve korona servisinde de çalışırken diğer tarafından annelik bizi çok yordu. Benimde 2 çocuğum var, onlar eve online eğitimde bir şey öğrenmeye çalışırken benim burada hastalarımla mücadele etmek büyük zorluk oldu. Akşamları birde evde öğretmenliği öğrenmek zorunda kaldık. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum özellikle bizim gibi hem çalışmak zorunda hem de çocuklarına bakmak olanların” dedi.

 

  Dermatoloji Uzmanı Evliyeoğlu: “Bu dönem öğretmenlerimizin değerini daha iyi anladık”

   Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Evliyeoğlu, ülke olarak sağlık alanında önemli bir savaş verdiklerini belirterek, “ Doktorluk da kutsal bir meslek. Bu nedenle gerektiğinin de özel hayatımızı ve sağlığımızı 2’inci plana atabiliyoruz. Aynı zaman da d

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: