Antalya
07.05.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Çin’e şirin görünmek için çocukları kullanmayın
Çin’e şirin görünmek için çocukları kullanmayın

Millî Eğitim Bakanlığının düzenlediği "Hayalimdeki Çin" konulu resim yarışmasına tepki gösteren Bahşi, konuyla ilgili soru önergesi verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen bir yazıyla “Hayalimdeki Çin” başlığı altında Türk Çocuklarına soykırımcı Çin’i güzel göstermek isteyen bir yarışma düzenlenmesinin Türk Milletini rahatsız ettiğini belirten Bahşi önergesinde;

 

“Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı insanlık dışı politikalara birçok ülke yaptırım kararı almıştır. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi bir tepki ve yaptırım kararı almaması ve üzerine birde Milli Eğitim Bakanlığı’nın Orta öğretim kurumları öğrencileri arasında düzenlediği “Hayalimdeki Çin” Resim Yarışması Türk Milletini derinden yaralamıştır.” ifadelerinde bulundu.

 

Soru önergesinde Çin’e şirin görünmek için yapılan bu yarışmanın iptal edilmesini isteyen Milletvekili Bahşi, Milli Eğitim Bakanına şu soruları yöneltti;

 

İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde Türk Milletinin daha fazla üzülmemesi ve yara almaması için bu resim yarışmasını iptal etmeyi düşünüyor musunuz?

 

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya üzerinden Türk politikacıları tehdit ettiği bir dönemde bu yarışmanın düzenlenmesini doğru buluyor musunuz?

 

Bakanlık olarak  “Soykırıma uğramakta olan Uygur Türklerini hayal edelim” adlı bir resim yarışması düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: