Antalya
05.05.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Antalya genelinde 100 bin turist var
Antalya genelinde 100 bin turist var

17 günlük kapanma sürecinde Antalya genelinde 100 bin yabancı turist misafir ediliyor. Türk turistlerin ise daha çok yazlık ev sahiplerinden oluştuğu kaydedildi.

 

Türkiye'de, 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a yaklaşık 3 haftalık tam kapanma döneminde TÜRSAB'a bağlı seyahat acenteleri ve turizm sektörü temsilcilerinin veri ve tahminlerine göre Antalya'da 100 binin üzerinde yabancı turist, 10 bin de Türk misafir olduğu kaydedildi.

SESSİZLİĞİN TADINI ÇIKARIYORLAR

Az sayıdaki yabancı turist, beş yıldızlı otellerin sahilleri veya havuzlarında sosyal mesafeye uygun hazırlanan şezlonglarda güneşleniyor, deniz veya havuza giriyor. Restoranlarda ise eskiden olduğu gibi açık büfeden yemeği kendileri alamıyor, talep ettikleri yemekler otel görevlileri tarafından veriliyor. Gün içinde yoga, dart, voleybol, tenis gibi çeşitli sportif etkinlikler yapabiliyor. Tam kapanma dönemini otelde geçiren Türk misafirler ise işlerini online yürütebiliyor. Tatil için Antalya'yı tercih eden Ukrayna'dan Martynchuk ve Polonya'dan Vafidis çiftleri, Antalya'ya her sene geldiklerini belirterek, Türkiye'deki tam kapanma kararından dolayı önce biraz korktuklarını, ancak oteli önceden tanıdıkları, hijyen ve mesafe gibi kurallar uygulandığı için de güvendiklerini söyledi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: