Antalya
30.04.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Antalya Ulaşım A.Ş.'de zorunlu ücretsiz izin skandalı
Antalya Ulaşım A.Ş.'de zorunlu ücretsiz izin skandalı

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek tam kısıtlama uygulamasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne Ulaşım A.Ş.'de çalışanlar zorunlu ücretsiz izne çıkarıldı.

Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Deniz Filiz imzası ile İnsan Kaynaklarına gönderilen yazıda şunlar belirtildi: "29 Nisan 2021 Pazartesi günü saat: 19.00'dan itibaren17 Mayıs 2021 günü saat 05.00'e kadar sürecek olan tam kapanma kapsamında uygulanacak olan sokağa çıkma kapsamında faaliyetlerimizin azaltılacağı veya durdurulması nedeni ile işyerimizde çalışan işçilerden (Özel güvenlik hizmet alımı dahil) çalıştırılmayacak olan işçilerin günler için aşağıda belirtilen uygulama yapılacaktır.

-Kısa çalışma kapsamında olan işçilerin çalışmadığı günler Kısa Çalışma olarak işleme alınacaktır.

-Kısa çalışma olmayanlardan yıllık izin hakkı olanlar yıllık izne gönderilecektir.

-Kısa çalışma kapsamında olmayan, yıllık izin hakkı olmayan veya yıllık izin hakkı olup da yıllık izne çıkmak istemeyen işçilerin ise nakdi ücret desteği ( pandemi ücretsiz izni) kapsamında izinli olarak işleme alınmaları hususunda gereğini rica ederim."

YAKLAŞIK 280 İŞÇİ ETKİLENECEK

Ulaşım AŞ'de zorunlu ücretsiz izne gönderilecek işçiler 17 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması süresinde, resmi izinler düşüldükten sonra 9 gün ücretsiz izne gönderilmiş olacaklar. Ulaşım AŞ'de bu kapsamda yaklaşık 280 işçi bulunuyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: