Antalya
29.04.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Turizmde Haziran umudu
Turizmde Haziran umudu

Ramazan Bayramı ile ilgili de umutlarını kaybettiklerini kaydeden turizmciler umutlarını Haziran ayına erteledi. KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz , "Artık hazirana bakıyoruz" dedi.

 

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz son gelişmelerle turizm sektöründe ciddi bir sıkıntı olduğuna işaret etti. Normalde nisan sonunda açılması gereken sezonun son yaşananlarla ve Rusların da gelmemesiyle mayıs ayına ertelendiğini aktaran Yorulmaz, "Bayramı da fırsat görerek bayram öncesine ertelemiştik ama son alınan kararlarla bayramda da kapanmanın devam etmesi ve şehirlerarası yolculuğun otel rezervasyonu olsa bile yapılamamasıyla bayram da yalan oldu ve artık maalesef açamıyoruz otelleri. Dolayısıyla artık hazirana bakıyoruz" dedi.

 

PAZAR KALMADI

Halen çalışmalarını sürdüren ve kapanmamaya direnen oteller olduğunu vurgulayan Volkan Yorulmaz, şöyle konuştu:"Şu an açmış direnen ve kapatmayan oteller var ama ticari anlamda çok büyük beklentiler yok. Rus uçuşlarının haziranda başlayabilmesi. Bununla beraber mayısın 17'sinden sonra da İngiltere'de uçuşların planlamasına göre gözüküyor tabii o günkü sayılara göre bir karar alacak İngilizler de Avrupalılar da keza. Yani mayıs 17-18'den sonra bir hareket başlar. Sadece Rus'taki kayıp 1,5 milyar dolar civarındaydı. Buna diğer pazarları da eklerseniz 3-4 milyar doları rahat kaybetmiş durumdayız. Dolayısıyla ayakta durması çok zor bir hale geldi konu. Ben herkese sabır diliyorum."  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: