Antalya
29.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP İl Başkanı Cengiz: Emekçiler ile birlikte hükümeti değiştireceğiz
CHP İl Başkanı Cengiz: Emekçiler ile birlikte hükümeti değiştireceğiz

Türkiye'nin  bir avuç zenginin sefa sürdüğü, milyonların ise açlıkla, yoksullukla boğuştuğu bir ülke haline getirildiğini savunan CHP İl Başkanı Cengiz, "Bu kokuşmuş rejimi emekçilerle birlikte yıkacağız ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'yi el birliği ile inşa edeceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamamada hükümeti topa tutarken, çözüm önerilerini sıraladı. Türkiye’de iktidarı değiştirecek olan gücün, işçi ve emekçilerin alın terinde var olduğunu ifade eden Cengiz,  "Kıdem tazminatı başta olmak üzere işçilerin, emekçilerin en temel haklarına göz diken, Türkiye’yi bir taşeron cenneti haline dönüştüren, güvencesiz, esnek istihdam biçimini bir kural haline getiren 20 yıllık AKP iktidarı artık tam anlamıyla yozlaşmış, ülkeyi içinden çıkılmaz bir girdaba sürüklemiştir.Önünü görebilen kimse yok. Gençlere geleceğe bakamıyor.  İnsanlar çöpten yemek arıyor, açlıktan yoksulluktan intihar ediyorlar. 'Saray Rejimi', kamunun bütün kaynaklarını 'Beşli Çete'ye peşkeş çekerken, yandaşlarının vergi borcunu bir kalemde silerken, emekçiler zamlarla, hayat pahalılığıyla, enflasyonla boğuşuyor. Emekliler ay sonunu göremiyor" dedi.

SÖMÜRÜ REJİMİ

Türkiye'nin iyi yönetilemediğini dile getiren Cengiz açıklamasını şöyle sürdürdü : "Türkiye bir avuç zenginin sefa sürdüğü, milyonların ise açlıkla, yoksullukla boğuştuğu bir ülke haline gelmiştir. Şu kesin ki Saray Rejimi, bir sömürü rejimidir, bas rejimidir, emeğin, örgütlü işçi sınıfının düşmanıdır, zam, zulüm, işkencedir ve batak ekonomisidir! Bu kokuşmuş rejimi emekçilerle birlikte yıkacağız ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'yi el birliği ile inşa edeceğiz. Yeniden alanlarda, meydanlarda buluşmak üzere..."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: