Antalya
29.04.2021
A

1948 yılına kadar dünyada soykırım ile ilgili bir tanım ya da alınmış uluslararası bir karar yok. Türkiye’de olmayan bir şey tartışılıyor. Sözde Ermeni soykırımının varlığını da yokluğunu da tartışmak gereksizdir.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de rejim değişti. 16 Nisan öncesi var olan rejimin yani kurucu iradenin yani Atatürk’ün sözde ermeni soykırımı ile ilgili politikası hala geçerli midir?

Rejimin değiştiğinin farkında değilsen geçerli zannedersin…

YES BE ANNEM

24 Nisan 2004’te Kıbrıs’ta dönemin BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın adını taşıyan plan referanduma götürüldü. En ilginci ise Kofi Annan’ın; adını taşıdığı Planı okumadığını itiraf etmesiydi!

Annan Planı referandumu Türk kesimi tarafından % 64.91 ile “yes be annem” denilmiş, Rum kesimi ise %75.38 ile “hayır” demişti. Türkiye’de herkes şaşkındı. ABD referanduma 30 milyon dolar harcamıştı! Kıbrıs’a barış gelecekti neden hayır diyorlardı. Üstelik Rauf DENKTAŞ da hayır demişti…

DENKTAŞ’a hakaretler edildi, karalandı. Söylediği gerçekler halktan gizlendi…

Annan Planı’na göre referandum geçseydi, Kıbrıs Adası’ndaki iki devlet ortadan kalkacak tek devlet olacaktı. Rauf DENKTAŞ ise Lozan Antlaşması’nın dengelerini bozacağını ve Türkiye’nin varlığını tehdit edecek sonuçlar doğacağı için hayır dediğini ifade etmişti…

Devlet adamlığı kavramı budur. En zor anında dahi milletin için yararlı olanı canı pahasına savunabilmektir.

ABD’nin, AB üzerinden gelen Annan Planı’nı Kıbrıs’ta devreye sokarak kabul etmenin sonuçlarını Akdeniz’deki gelişmelerde ne yazık ki görüyoruz…

Can ciğer kuzu sarması olduğumuz Azerbaycan bile KKTC’yi tanımıyor… Eğer herkesin dediği gibi iki devletli bir çözüm istenseydi hemen herkes tanırdı.

KKTC ve Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri; BM’in öncülüğünde ama gayri resmi toplantı Cenevre’de yapılacak! Resmiyetten ve ciddiyetten uzak…

2030

BM’lerin “sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” ve NATO’nun” 2030-Yeni Bir Çağ İçin Birliktelik” başlıkları ile Dünya Ekonomik Forumu’nun 2030 için 2016’da ortaya attığı slogan olan “belki hiçbir şeye sahip olmayacaksanız ama mutlu olacaksın” ve 2020’de ilan edilen “büyük sıfırlama” kavramları bir bütünün parçalarının adlarıdır.

Yeni çağ dedikleri bu dönemde; milletlerin, devletlerin, dillerin, sınırların, ekonomilerin sıfırlanacağı yani yok edileceği söylenmektedir. 22 Nisan’da ABD tarafından gerçekleştirilen  “İklim Zirvesi”  bu nedenle gerçekleştirilmiştir.

İradenizi bize verin, nefes almanıza izin verelim diyorlar…

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok