Antalya
28.04.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Esnaf iflasın eşiğinde
Esnaf iflasın eşiğinde

Geç de olsa tam kapanma kararı alındığını ancak bununla birlikte acil destek paketinin açıklanmadığını belirten CHP Milletvekili Cavit Arı, “İflasın eşiğinde olan esnafın kredileri, vergileri, f aizleri desteklenmeli. Destekler pandemi bitene kadar sürmeli” dedi

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, uzun zamandır beklenen tam kapanma kararının, bir yıl sonra da olsa alındığını belirterek, “Her zamanki gibi güvencesiz ve desteksiz alınan bu karar ile bir acil destek paketi açıklanmadan, adeta başınızın çaresine bakın dendi” şeklinde konuştu.

DESTEK PAKETİ OLMALI

Arı, sayıları sadece Antalya’da 3 bini bulan okul servisi, taşımalı servis ve personel servisi esnafı ile birlikte şehiriçi otobüsçü esnafının can çekiştiğini belirterek, “Ekonomik olarak destek verilmeden uygulanacak tam kapanmayla da iflasın eşiğine gelecekler. Esnafın dayanacak gücü kalmamış, kara kara düşünüyor. Esnafımıza acil destek verilmelidir. Kredi borçları, vergiler faizsiz ertelenmeli, SGK-Bağkur primleri karşılanmalı veya dondurulmalı, ücretsiz taşımalı gelir desteği artırılmalı, okul servis araçları yaşı 15’e çıkarılmalı, gelir kaybı desteği 15 aydır kontakt çevirmeyen servisçi esnafımıza pandemi bitene kadar devam etmeli, araç bandrol ödemeleri ve sigortaları alınmamalı ve faizsiz destek kredisi verilmeli” dedi.

Arı, verdiği yazılı soru önergeleriyle konuyu meclis gündemine taşıdı.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: