Antalya
27.04.2021
A
ARŞİV , ÇEVRE
Bir sondaj kuyusu 6 kaynağı kuruttu
 Bir sondaj kuyusu 6 kaynağı kuruttu

Antalya’nın Gazipaşa ilçesine bağlı Öznurtepe Mahallesi'nde bir vatandaşın açtığı sondaj kuyusunun mahalledeki 6 kaynak suyunu kuruttuğu iddia edildi.

 Gazipaşa ilçesine bağlı Öznurtepe Mahallesi'nde bir vatandaş tarafından açılan sondaj kuyusu, iddiaya göre mahalledeki 6 su kaynağının kurumasına neden oldu. Mahalle sakinlerinden Kemal Nural, narları sulamak için kendi eliyle çıkardığı kaynak suyunun kuruduğunu söyledi.

Nural, “Biz 45 yılından beri buradayız. Bu suları biz kullanıyoruz. Bahçemizde ürünlerimiz, ağaçlarımızı suluyoruz. Benim en az 150 adet zeytin ağacım, cevizim, elmam her şey karışık bahçem var. Fıstık ekiyorduk. Biz bu konunun gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

 Üretici Hasan Özkan, babası Muammer Özkan’ın kullandığı suyun yıllardır geldiği yerin, sondaj çalışması sonrası kuruduğunu belirterek, “Şu anda bu su tamamen kurudu. Çevresindeki ağaçların çapakları bile kurudu, arkadan gelen su da yok” diye konuştu.

  Mahalleli Emine Nural da 50-60 senelik sularının kuruduğunu söyleyerek, “Bu su ile çilek, fasulye, fıstık, çay ektik. Çocuklarımızın emeği fidanlarımız var. Şimdi su gitti, mağdur olduk. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: