Antalya
27.04.2021
A

 

Maçlar jet hızıyla oynandığı için tek tek maç sonu analizi yapmak yerine toplu olarak üç dört maçı birden değerlendirmek daha doğru olur diye düşündüm ve değerlendirmelerimi bu doğrultuda yazdım.

Şimdi bizim kupa finali oynama hatta kazanma, kazanamasak bile BJK şampiyon olursa Avrupa'ya gitme hakkımız baki. Eeee ligde sıralamadaki yerimiz de iyi. Yani kafamızın çok rahat olması lazım, hatta o kadar rahat olması lazım ki ezbere futbol oynamaya
başlamamız lazım. Evet, evet benim bildiğim futbol ezbere oynanır. Avrupa'nın büyük takımları yıllardır ezbere oynuyor. Topu ortaladığı anda kafayı vuracak, ver kaç yapıldığında top atılan vepası alıp tekrar pas yapacak adamların orada olduklarını, tüm takımezbere biliyor.

Fakat Türk futbolu ve futbolcusu bu ezbere oyun oynamayı bir türlü öğrenemedi, öğrendiyse de 90 dakikalık ezbereoynamayı değil de duran toplarda örneğin korner atışında, ön direk,arka direk pozisyonlarını ezberlemiş olup, bunun varyasyonlarınıyapmaktan öteye gidemedi.Gönül istiyor ki Antalyaspor ezbere oynasınbuna göre transferler yapılsın teknik heyet bu sistemi oynatsın vekentimiz Türk futbolunda çığır açsın.Unutmayalım; büyük düşünüp büyüktransferler yapılırsa büyük paralar ve başarılar elde edilir. Tersiniyaparsanız borcun içinde boğulur gidersiniz.

Galatasaray maçında iki yolu vardı. Ersun Hoca'nın ya savunmaağırlıklı bir oyunla kontra ataktan bir gol, ya da hücum futboluoynayıp beşten fazla gol yemeyi göze almak.Ben de olsam birinci yolutercih ederdim. Çünkü kadrom bu sisteme müsait ve uygulamamda dasıkıntı yok.Şener'in aynı pozisyonda iki defa Podolski'ye üst üste faulyapmasını görmeyen M.Kalkavan Podolski'nin sinirlenerek Şener'e yaptığıbasit hareketi faul sayarak ikinci sarı karttan atana kadar oyun,Ersun Hoca'nın istediği tempoda gidiyordu.Fakat takım on kişi kalıncaataklar daha da sıklaştı,golü yedik.

Son dört maçımız var.Göztepe ve Konyaspor’la ile içeride K.gümrük ve Trabzonspor'la dışarda oynayacağız. İlk paragrafta da yazdığım gibikorkacak bir şey yok. Artık bu sezonu kapatıyoruz. YönetimAntalyaspor'a ezbere futbol oynatacak takımın planlarını şimdidenyapmalı. Çünkü ufukta Avrupa var, futbol dolu günlerde hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok