Antalya
27.04.2021
A

Türkiye’de Ermeni soykırımı yalanı, ABD başkanı Biden’ın “soykırım” ifadesini kullanmasıyla yeni bir döneme girmiştir.

Ermeni soykırımı yalanını; emperyalizmin yüzüne çarparak kurulan Cumhuriyet rejimi değiştiği için yeni bir dönem başladı diyorum! Gerçi toplumun büyük bir çoğunluğu rejimin değiştiğinin farkında olmadığı için bu yeni dönemin de farkında olmadığı görülüyor. Dolayısıyla rejim değiştiği için Ermeni soykırımı yalancılarının ve ağa babalarının güç kazandığını da kimse görmüyor… Yeni bir dönem derken ABD emperyalizminin rejim değiştiği için ilerlediğini ifade etmek istedim.

Ermeni tehciri, yaşandığı tarihte çokça tartışılmış ve emperyalizmin yalan söylediği açıkça ortada olduğu görülmüştür. Bugün tartışmaya açılmasının bir anlamı yoktur. Ancak Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet ile hesaplaşma ve parçalama çalışmaları için tartışma hiç kapanmamaktadır. Ermeni soykırımı yalanı ile ilgili bu yeni dönemde; Ortadoğu’daki uluslararası projelerde görev alan yeni SEVRciler, bu yalana Atatürk’ü alet etme çabası içinde olacaklardır. Utanmasalar Atatürk soykırım yapıldı dedi diyeceklerdir!

Bir sürü yalanlarla işi eninde sonunda; soykırım demek zorunda değiliz ama insanlık suçu diyebiliriz, özür dileyebiliriz gibi argümanlara dayandıracaklardır. Hatta efendim Fransa cumhurbaşkanı Macron’un Ocak 2021’de yaptığı açıklamada, geçmişte Cezayir’i sömürdüğü işgal ettiği dönem için “özür dileyerek geçmişimizle zorundayız” dediğini biz de desek ne olacak diyerek masumlaştırmaya çalışacaklardır. Aklımızla alay edecekler, kendi topraklarımızda bizi sömürgeci ilan edeceklerdir.

İttihat ve Terakki Cemiyeti soykırım yapan terör örgütü ilan edilecektir. Lafın arasında da “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’ni” İttihatçılar kurdu diyerek bir sonraki adımı işaret edeceklerdir.

Yetmez değil mi? Yetmez. Tehcir sırasındaki mallar ve tazminat konuşulacaktır.  Özür dilemenin en büyük tazminat olacağını söyleyeceklerdir. Hatta Mart 2021’de Ermenistan ile AB arasında imzalanan Kapsamlı ve Geliştirilmiş Ortaklık Anlaşması’nı örnek göstererek bundan sonra AB sürecini ortak yürütmeliyiz diyeceklerdir. Sınırları kaldıralım diyen olur mu olur! Oysaki Ermenistan için tazminat demek toprak talebi demektir…

Yetmez değil mi? Yetmez. Türkiye’de herkes eşittir, eşit vatandaştır. Dinsel anlamda yurttaşlarımızı ötekileştirmemeliyiz ve Lozan Antlaşması’ndan azınlık hakları ile ilgili maddeler kalkmadan eşitlik gelmez diyeceklerdir. Lozan kaldırılsın diyeceklerdir!

Kısacası muhalefeti birbirine düşürmek için ne gerekiyorsa o yapılacaktır.

İş eninde sonunda Türkiye’ye yeni anayasa lazım cümlesi ile bitecektir!

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok