Antalya
26.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
İYİ PARTİ BİDEN'İ KINADI
İYİ PARTİ BİDEN'İ KINADI

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları ile ilgili açıklamasında "Soykırım" kelimesini kullanması İYİ Parti İl Başkanı  Başaran ve Muratpaşa İlçe Başkanı Tayfur tarafından kınandı

 

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet  Başaran, “ “Türkiye kendisine karşı oynanan makro planlara, mikro tepkiler göstererek geçiştiremez. Türkiye, hedef büyütmelidir. Sahte ve sanal 'Ermeni Soykırım' İddialarına karşı Türkiye hiçbir zaman sessiz kalamaz. ABD Başkanı Biden, ‘Erivan ağzıyla’ bir açıklama yapmıştır. Türk milletinin ve Türk tarihinin sözde ‘soykırım’ lafları ile gerçeklerini yansıtmaktan uzak kozmopolit ve köksüz ifadeleri kabul etmek mümkün değildir. Türk milletinin dününde utanacağı, sıkılacağı, bunalacağı, af ve merhamet dileneceği herhangi bir yanlış ve kusuru yoktur." dedi.

İYİ  Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur ise, "Tarihi tek yanlı, acıyı tek boyutlu ve olayları tek taraflı olarak okuyan ya da anlayanların amaçları insani değil siyasidir. Daha açıkçası cephede yenilmeyeni masada yenmek mücadelesidir." 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: