Antalya
26.04.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Konyaaltı esnafı bu uygulamada buluştu
Konyaaltı esnafı bu uygulamada buluştu

Konyaaltı ilçesinde 2 bine yakın esnaf, tüketiciden ve esnaftan komisyon almayan e-ticaret uygulaması çatısı altında toplandı.

İlçedeki manavdan restorana, hırdavattan markete 2 bine yakın işletme 'Konyaaltı Esnafım' uygulaması  ile tek çatı altında toplandı. Uygulamayı benzerlerinden ayıran en büyük özellik ise tüketiciden de esnaftan da komisyon alınmaması..Uygulamaya dahil olan işletmeler sipariş geldiği takdirde kendi kuryeleri aracılığıyla ürünleri adrese teslim ediyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Türkiye'nin hiçbir yerinde böyle ilçe ve il düzeyinde uygulama yok. 1947 esnafımızın tamamı dahil oldu. Bu sistemin farkı, insanlar yalnızca kendi ilçelerinden alışveriş yapabilecek. Tüketici ürüne hızlı ulaşacak, esnaf da komisyon ödemeyecek" dedi.

İlçede kebap restoranı işleten Gökdeniz Küçükaslan, uygulamanın çok kolay kullanıldığını söyledi. Diğer uygulamalara göre daha basit olduğunu belirten Küçükaslan, "Başka uygulamalarla çalışıyoruz ama yüzde 12-15 gibi komisyonlar ödüyoruz. Bu uygulama sayesinde komisyonsuz alışveriş yapacağız" dedi.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: