Antalya
23.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
O paraları geri ödesin
O paraları geri ödesin

Görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın elini yıkayıp gidemeyeceğini belirten CHP Milletvekili Çetin Osman Budak, “Görevden almak yetmez. Görevini kötüye kullandığı için hem yargılanmalı, hem de o paraları geri ödemeli” dedi

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yargılanması gerektiğini dile getirdi. Başında bulunduğu Ticaret Bakanlığı’na, kendisinin ve eşinin ortak olduğu şirket üzerinden 9 Milyon TL’lik dezenfektan alımı yapan Pekcan’ın, gece yarısı kararnamesiyle görevinden alınmasını değerlendiren Budak, “128 Milyar Nerede sorusuna doğru düzgün yanıt verememenin paniğini yaşayan iktidar, bir de Ticaret Bakanı’nın yüzü bile kızarmadan ‘Piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirildi’ diye savunduğu dezenfektan olayı ile adeta suçüstü yakalandı. Belediye Meclis üyeleri bile görevleri süresince ilgili belediyeye herhangi bir ürün, bir kalem dahi satamazken, Ruhsar Pekcan’ın bu yaptığı tam bir pervasızlıktır” dedi.

YARGI KARŞISINA ÇIKARILMALI

Türkiye devlet yönetiminde böyle bir çürümenin daha önce hiç yaşamadığına dikkat çeken Budak, “Bir bakan, en tepe noktasında oturduğu kurumun gücünü kendi şahsi çıkarları için daha önce hiç bu kadar hoyratça kullanmamıştır. Bulunduğu makamı açıkça kötüye kullanan Ruhsar Pekcan görevden alınınca bu iş aklandı mı? Ruhsar Pekcan’ın görevden alınması yetmez, aynı zamanda görevi kötüye kullanmak suçundan yargılanması ve devletin kasasından çıkan paraları derhal geri ödemesi gerekmektedir. Çünkü devletin kasasından çıkan bu parada cebindeki 12 TL’yi bırakıp intihar eden babanın, mutfağında tencere kaynamayan annelerin ahı bulunmaktadır. Çünkü o parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Kimse öyle kolayca ellerini yıkayıp gidemez” şeklinde konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: