Antalya
22.04.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP Muratpaşa ilçe binasında afiş operasyonu
CHP Muratpaşa ilçe binasında afiş operasyonu

CHP Muratpaşa İlçe Binası'na asılan "128 milyar dolar nerede" yazılı afişin kaldırılmasından sonra "83 milyon vatandaşın aklında tek soru" ifadesinin bulunduğu afiş de gece yarısı operasyonuyla indirildi. İlçe Başkanı Şahin, "Anayasal hakkımız gasp edildi" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülke genelindeki parti örgütleri aracılığıyla sürdürdüğü  "128 milyar dolar nerede?’" kampanyası kapsamında diğer ilçe binaları ile birlikte CHP Muratpaşa ilçe binasına da "128 milyar dolar nerede?" yazılı bir afiş asılmıştı. Bu afiş 1 hafta önce, polistarafından indirilmişti.  Daha sonra asılan "83 milyon vatandaşın aklında tek soru" yazılı afiş de gece yarısı binaya gelen polisler tarafından söküldü.

YASAL UYARI YAPILMADI

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, " Afişimiz,  kolluk kuvvetlerinin sözlü olarak tarafımıza bildirdiği Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emri üzerine ilçe başkanlığımıza ait binamızdan geçen hafta sökülmüştür. Hali hazırda da savcılığın ilgili kararı tarafımıza tebliğ edilmemiş, sokağa çıkma yasağından faydalanan kolluk kuvvetlerince gece yarısı operasyonlarıyla sökülmüştür.Bunun üzerine, ilçe başkanlığımızca üzerinde sadece barkod yer alan ve ‘83 milyon vatandaşın aklında tek soru’ yazılı afişimiz debu sefer sözlü uyarı da olmaksızın ilçe başkanlığımıza ait binadan sökülmüştür. " dedi.

HAKLARIMIZ GASP EDİLDİ

Konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Şahin, "Hem kanunsuz emir veren savcılık makamı hem de kanunsuz emrin gereği yerine getiren hatta artık emir bile olmaksızın, durumdan vazife çıkaran polisler suç işlemektedir. Astığımız afişlerin hiç biri suç unsuru içermemektedir. Anayasal haklarımız savcılık ve polis eliyle gasp edilmektedir. Anayasal haklarımızı hukuksuz şekilde engelleyen tüm şahıslar hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar arayacağız" ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: