Antalya
21.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
AK Parti yüzünden gençlerimiz kaçıyor
AK Parti yüzünden gençlerimiz kaçıyor

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, gençlerin önemli bir kısmının  can ve mal güvenliğinden korktukları için ülkeden gitmekistediğini, bir kısmının da ülkeyi terk ettiğini dile getirdi.

 

Yapılan araştırmalara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, artık hiçbir vatandaşın eğitim ve iş için yurt dışına çıkmak istemediği iddiasının doğru olmadığını savunan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek,  “Verilere göre 2019 yılında 330 bin 289 kişi Türkiye’den yurtdışına göç etti” dedi.

TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ ORAN

Ülkedeki 18-29 yaş grubundaki pırıl pırıl gençlerin yüzde 43,5’inin  işsizlikle boğuştuğunu savunan Zeybek, "AKP ve tek adam, Türkiye Cumhuriyeti’nde genç kesimin hayallerini ve umutlarını yok etti. AKP ve onun garip gureba politikaları yüzünden ülkeyi terk etmek için can atanların oranı yüzde 64'i yükseldi. Bu tarihin hiçbir döneminde görülmeyen bir oran ve görüyoruz ki yurt dışına göç 2016-2018 yılları arasında yüzde 97 artmış vaziyette. Yine 2019’da sadece bir yılda 330 binden fazla kişi ülkeden kaçmış. Daha iyi bir yaşam için, daha refah hayat bulabilmek için. Daha iyi eğitim alabilmek için, tarikat ve şeyhlerin kafasından uzak bir dünyada mutluca yaşamak için. İktidar can ve mal güvenliğini sağlayamadığı için, AKP’den kurtulmak için” diye konuştu.

ERDOĞAN GERÇEKLERİ GÖRMELİ

Kimsenin AKP’den iş, aş, adalet umudu kalmadığını kaydeden Rafet Zeybek, “Tek adamın çevresi, avaneleri tarafından o kadar çevrilmiş ki aktarılan tüm yalan yanlış bilgileri gerçek zannediyor. Sayın Erdoğan’ın artık gerçekleri görmesi lazım. Etrafındaki yandaşlardan kurulu duvarı yıkarak sokağa inmesi gerçekleri görmesi lazım ama vakit tamam.. Yapılacak ilk seçimlerde de özellikle ümitsiz gençler kendilerinin ümidi olacak ve AKP’yi tarihin tozlu raflarına sandıkla beraber gömecektir” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: