Antalya
20.04.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Tayfur: Olan yine küçük esnafa oldu
Tayfur: Olan yine  küçük esnafa oldu

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, Ramazan Ayı dolayısıyla iki haftalık kısıtlamaların yine küçük esnafı zor durumda bıraktığına dikkat çekti. Tayfur, “Lokantalarda salgın yayılıyor, kongrelerde, mitinglerde virüs tatile mi çıkıyor?” dedi.

 

Hükümetin yeni tip koronavirüs dolayısıyla uygulamaya koyduğu yasakların mantıklı olmadığını ifade eden İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, yasaklardan en çok küçük esnafın etkileneceğine dikkat çekti. Restoranların Ramazan ayı boyunca tekrar kapanacak olmasının hatırlatan Tayfur, AKP’nin Kovid-19 önlemlerini önemsemediği kongreleri hatırlatarak sert ifadelerle yüklendi: Kongrelerinize yasak getirecek bir durum yoktu da, mübarek sofralarda mı aklınız başınıza geldi? Esnaflar, yaptıkları hazırlıkları çürümeye mi bırakacak? Restoranlarda iki üç kişi bir araya gelince salgın yayılıyor, ama AKP’nin kongrelerinde virüs tatile çıkıyor. Bunun adı vicdansızlıktır. AKP hükümeti, salgının başladığı tarihten bu yana kurallara uymakta hassasiyet gösteren milletimizin sağlığını göz göre göre tehlikeye atmaktan çekinmedi. Bu sorumsuzluğun, bu aymazlığın cezasını kim kesecek? Allah nasip edecek ve iktidara geleceğiz. AKP’nin Türk Milleti’ne çektirdiklerinin cezasını keseceğiz” diye konuştu.

LAF OLSUN DİYE YASAK MI KONUR?

Ramazan Ayı kısıtlamalarındaki uygulamaların akla mantığa sığmadığını ifade eden Başkan Tayfur, “Aşı olanlara sokağa çıkma yasağı var, aşı olmayanlar serbest. Özel araç ile seyahat yasak, ama şehirler arası otobüslerle tam kapasite yolculuk yapmak serbest. Aşılanan ilkokul öğretmenlerine yasak, aşılanmayanlara serbest.Milletin aklıyla alay mı ediyorlar” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: