Antalya
20.04.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
GENELGE YOK SAYILIYOR
GENELGE YOK SAYILIYOR

Büro Memur-Sen, Cumhurbaşkanlığı’na resmi yazı göndererek kamuda esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçilmesini talep ederken 10 yaş altı çocuğu olan annelerin  de izinli sayılması gerektiğini belirtti.

Ülke genelinde artış gösteren Covid-19’a dikkat çeken Memur-Sen Antalya İl Başkanı ve Büro Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya Cumhurbaşkanlığı genelgesinde açıkça belirtilmesine karşın ne yazık ki Antalya’daki çoğu kurumlar 10 yaş altı çocuğu bulunan bayan memurlara izin vermemekte. Genelge aslında yoruma açık değil fakat uygulanmıyor. Bazı kurumlar Cumhurbaşkanlığı genelgesi yerine Valilik genelgesini dikkate alıyor. Diğer yandan artan vaka sayıları ve yoğun iş temposu nedeniyle kamu görevlilerimiz yüksek risk altındadır. Bunun için kamuda esnek çalışmaya yeniden dönülmelidir” dedi.

KAMU PERSONELİ TEDİRGİN

Hisarkaya,   “Vakalardaki bu hızlı artış özellikle yüksek riskli illerde çalışan kamu görevlilerimizde tedirginlik yaratmaya başladı. Hizmet kolumuza bağlı kurumlarda iş yükünün yoğunluğu ve temasın kaçınılmaz olması nedeniyle risk oranı daha da artmakta. Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığımız resmi yazı ile esnek ve dönüşümlü çalışma modeline geçilmesi talebimizi ilettik. Gerekli makamlarla görüşmelerimize devam edeceğiz”  şeklinde konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: