Antalya
20.04.2021
A

CHP’de Nusret Bayar gitti, Nuri Cengiz geldi. Kartlar yeniden karıldı. Oyuncu değişikliğinin mimarlarından Muhittin Böcek’in bu durumdan memnun olduğu söylenemez. Malum; kendisi tüm yönetimin görevden alınmasını istiyor, bunun için de AKP, İyi Parti hatta Memleket Partisi kartlarını gösterip duruyordu. CHP Genel Merkezi Muhittin Böcek’e kısmen de olsa yine yeniden boyun eğdi.  Böcek’in il örgütü ile hesaplaşmasının bitmediği bir gerçek. Önceki gün hizmette 23. yıl paylaşımı yapan bir siyasetçi Böcek. Adeta masaya yumruğunu vurup Büyükşehir adaylığını aldığı gibi CHP il yönetimi ile de hesaplaşmasını devam ettireceği aşikar. Peki, Böcek’e karşı Nuri Cengiz liderliğindeki yeni yönetim ne yapacak? Sonuçta yönetim aynı yönetim, sadece Bayar gitti yerine Cengiz atandı.  Bugün görev dağılımı yapacak CHP il yönetimin özellikle Böcek’e karşı nasıl bir tavır alacağını bekleyip göreceğiz.

 

Karışık günler yaşayan bir diğer parti ise İYİ Parti. Büyükşehir şirketlerine İyi Parti kontenjanından yapılan atamaların ardından homurdanmalar başladı.  İl Başkanı Mehmet Başaran ‘Herkese mavi boncuk dağıtıyor’ eleştirilerine sert çıktı. Kimseye söz vermediğini, Antalya’da iyi bir hava yakaladıklarından bahsetti.   Siyaset böyle bir şey… 500 kişiden 450 kişiyi dahi bir yerlere yerleştirsen geriye kalan 50 kişi mutsuz olur. 

 

Alil Babacan liderliğindeki DEVA’da da değişim yaşandı. İl Başkanı Süleyman Akıncı görevden istifa ederken, yerine Konyaaltı Teşkilat Başkanı Özgür Özbek atandı. Kısa zaman önce tanıştığım fakat sık sık sohbet ettiğim Özbek’in, il başkanlığı görevini layıkıyla yerine getireceğine eminim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

 

Muhalefet olarak nitelendireceğimiz partilerde bunlar yaşanırken AKP’de neler oluyor? Lebalep kongre ile yeniden il başkanı seçilen İbrahim Ethem Taş pandemi ile ilgili sadece yapılan destekleri açıklıyor. Antalya’ya şu kadar yardım geldi, bu kadar fakire destek verildi vs. Pandemi ile ilgili olarak hükümet tarafından yapılan (kime yapılıyorsa artık) destekler dışında hiçbir konu Taş’ı ilgilendirmiyor. Keşke Antalya’da vakaların neden arttığını, niye yeteri kadar aşı gelmediğini, açlıktan kırılan esnafın halini, işsiz turizm işçilerini de gündemine alsaydı sayın Taş. Keşke bu konularda da halkı bilgilendirseydi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok