Antalya
19.04.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Ekmeğe zam kararı Valilikten döndü
Ekmeğe zam kararı Valilikten döndü

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) meclisinin ekmeğe zam kararı Antalya Valiliği Ekmek Fiyat Komisyonu'nda reddedildi.

ATSO 7'nci Grup Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi'nin yaklaşık 3 ay önce aldığı ve mart ayı sonunda da ATSO Meclisi tarafından kabul edilen ekmeğe zam kararı Antalya Valiliği'nin vali yardımcısı başkanlığında Büyükşehir Belediyesi, ATSO ve AESOB temsilcilerinden oluşan dört üyeli Ekmek Fiyat Komisyonu'nda reddedildi. ATSO Meclisi'nde alınan kararda 200 gram 1.5 TL iken 210 gram 2 TL şeklinde kilogram fiyatı 9.5 TL civarında yeni fiyat belirlenmişti.

RED KARARI TEBLİĞ EDİLDİ

ATSO'nun 30 Mart tarihli meclis toplantındaki zam kararı üzerine dört üyeli Antalya Valiliği Ekmek Fiyat Komisyonu önceki gün toplandı. Komisyonda ATSO ve AESOB temsilcilerinin kabul oyuna karşın komisyon başkanı vali yardımcısının iki sayılan oyu ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin toplam üç oyuyla zam kararı reddedildi. Komisyon kararı ilgili kurumlara da tebliğ edildi.

KOMİSYONUN RED GEREKÇELERİ

Komisyonda ATSO'yu temsilen yer alan fırıncı esnafı da olan Yönetim Kurulu Üyesi Murat Totoş, “Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ekmek kilogram fiyatının 6.25 TL olduğu yönündeki görüşünü savunuyorlar. Kaldı ki biz yaklaşık 1.5 yıldır 200 gramı 1.5 TL olarak kilogramını 7.5 TL'den satıyoruz. Ayrıca red kararında normal ekmek dışındaki diğer ekmek türlerinden para kazanıldığı ve bu şekilde telafi edilebileceği gibi de gerekçeler bulunuyor" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: