Antalya
16.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
SON DAKİKA /CHP’nin yeni il başkanı Nuri Cengiz oldu
SON DAKİKA /CHP’nin yeni il başkanı Nuri Cengiz oldu

CHP’de, MYK kararıyla görevden alınan Nusret Bayar’ın yerine başkan belirlemek üzere bugün toplanan İl Yönetim kurulu üyeleri İl Sekreteri Nuri Cengiz’i İl Başkanı seçti.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu’nun kararı ile 5 gün önce görevden alınan Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’ın yerine yeni il başkanını belirlemek üzere toplanan İl Yönetim Kurulu üyeleri, mevcut yönetimde il sekreteri olarak görev yapan İşadamı Nuri Cengiz’i İl Başkanı seçti

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

CHP Antalya İl Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, “Bugün yapılan olağanüstü il yönetim kurulu toplantımızda oy birliği ile alınan kararla Nuri Cengiz yeni il başkanımız olarak seçilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

KILIÇDAROĞLU ÖNERMİŞTİ

CHP'nin 11 Nisan günü yaptığı MYK toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınmasını teklif etmişti. Parti örgütü, örgüt yönetimleri ve yurtdışı örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise yönetimin değil, yalnızca il başkanı Nusret Bayar'ın görevden alınmasının yeterli olacağı görüşünü belirtmişti. Yapılan oylama sonunda CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar'ın görevden alınmasına karar verilmişti.

ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM

İl Başkanı Bayar ise görevden alma sonrası yaptığı açıklamada özetle "Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan 'Parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim' gerekçesiyle görevden alınmamı, anlamak ve açıklamakta güçlük çekiyorum. Bu bana yapılmış büyük bir haksızlıktır. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir" demişti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: