Antalya
12.04.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
BAYAR GÖREVDEN ALINDI / Şubat ayında ipin ucundan dönmüştü
 BAYAR  GÖREVDEN ALINDI / Şubat ayında ipin ucundan dönmüştü

Şubat ayındaki CHP MYK toplantısında ipten dönen CHP İl Başkanı Nusret Bayar, bugün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında görevden alındı.

KILIÇDAROĞLU ÖNERDİ

CHP'nin dün yapılan MYK toplantısında, il ve ilçe örgütleriyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirmeler sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınmasını teklif etti. Parti örgütü, örgüt yönetimleri ve yurtdışı örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise yönetimin değil, yalnızca il başkanı Nusret Bayar'ın görevden alınması gerektiğini belirtti. Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrasında yapılan oylama sonunda CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar'ın görevden alınmasına karar verildi. Kararın tebliğ edilmesinin ardından Bayar'ın İl Başkanlığı görevi son bulacak ve İl Yönetim Kurulu üyeleri kendi arasından bir ismi İl Başkanı seçecek.

BÖCEK TALEPTE BULUNDU MU?

Görevden almanın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçen hafta Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinin ardından gerçekleşmesi dikkati çekti. Başkan Böcek, yaklaşık 4 aylık koronavirüs tedavisinin ardından göreve geçen aralık ayında başladığında, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş'u görevden alıp uzman olarak atamış, bu atamayı eleştiren CHP İl Başkanı Nusret Bayar ise "Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var" açıklamasını yapmıştı. Hastaneden çıktığı dönemde Böcek'e geçmiş olsun ziyaretine gitmek isteyen Bayar, Başkan Böcek'in telefonlarına cevap vermediğini açıklamıştı. 

ŞUBAT AYINDA ANKARA'YA GİTMİŞTİ

Geçtiğimiz Şubat ayında, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in isteği ile Genel Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında görevden alınacağı iddiaları üzerine, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar , 10 ilçe başkanı ve 3 ilçenin temsilcisinden oluşan heyet,  CHP Genel Merkezi'ne gitmişti. 22 Şubat 2021'de yapılan bu toplantıda  Antalya ile ilgili bir konu gündeme gelmeyince Bayar ve beraberindeki heyet derin bir nefes almıştı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: