Antalya
12.04.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kepez Gençlik’ten İl Gençlik’e tepki!
Kepez Gençlik’ten  İl Gençlik’e tepki!

CHP İl Gençlik Kolları Yönetimi tarafından görevden alınan Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Kaymak, CHP İl Binası önünde yaptığı basın açıklaması ile tepkisini dile getirdi.

1 Mart 20210 tarihinde gerçekleştirilen CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Kongresi'nde göreve seçilen Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Kaymak, CHP İl Gençlik Kolları’nın kararıyla görevden alındı.

UYUMSUZLUK YAPMADIK

8 Nisan Perşembe günü kendisini ulaşan yazlı tebligat ile görevden alındığını öğrenen Kaymak,  Kepez İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışmadıkları gerekçesiyle görevden alınmasına tepki gösterdi. CHP İl Başkanlığı binası önünde bir basın açıklaması yapan Kaymak, 1 Mart 2020'de örgütün büyük desteği ve iradesiyle göreve geldiklerini, görevden alma kararını tanımadıklarını vurguladı.

BİZ ATANMADIK, SEÇİLDİK

Parti yöneticisi ve üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında Kaymak, özetle  şunları söyledi:“Bizler çalışmalarımızı sürdürürken parti içi çekişmelere ve hizipleşmelere hiçbir şekilde girmedik. Biz, İl Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan icazet alarak ya da onların atamasıyla göreve gelmedik. Biz de en az İl Gençlik Kolları Yönetimi kadar anamızın ak sütüyle, destek alarak seçilerek bu kurula geldik. Ülkedeki antidemokratik, ‘Ben bilirim’ anlayışının partimiz içinde var olduğunu görmek hepimizi üzer. Biz böylesi demokrasi dışı bir anlayışı içselleştirmiş arkadaşlarla mı ülkede demokrasiyi inşa edeceğiz? Bu kararla Gençlik Kolları Yönetmeliğinin 12. ve 22. maddesi kötü niyetle yorumlanmış, somut bir kanıt olmadan parti hukuku, bizi görevden almak için kullanılmıştır. Bize oy verip destekleyenlerin, emeğini ortaya koyup gecesini gündüzüne katanların, partisinin iktidarı için mücadele edip emek verenlerin emeğini kimseye yedirmeyeceğiz!”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: