Antalya
12.04.2021
A
GÜNCEL , EKONOMİ
Beyannameler masaya yatırıldı
Beyannameler  masaya yatırıldı

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ASMO) tarafından  “Uygulamalı Örnek Yardımı ile 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Hazırlanması” konulu webinar düzenlendi.

 

ASMO Saymanı Yasemin Barlas’ın moderatörlüğünde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Serkan Sünmez’in sunumu ile Zoom Uygulaması ve Antalya SMMM sosyal medya kanalı üzerinden gerçekleştirilen webinarda   “Uygulamalı Örnek Yardımı ile 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Hazırlanması” konusu ele alındı.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Webinarın açılış konuşmasını yapan Antalya SMMM Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, “Mart ayında verilen Gelir Vergisi Beyannamelerinden sonra doğan mahsuplar için verdiğimiz dilekçelere istinaden bazı vergi daireleri gider dökümlerini talep etmiştir. Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ile konuyu görüştük ve kendileri ile bu dönem gider dökümlerinin istenmeyeceği konusunda mutabık kaldık” dedi. Programda gerçekleşen  sunumda, Kurum Kazancının Tespiti ve İlaveler, Zarar Dahi Olsa İndirilecek İstisna ve İndirimler, Kazancın Bulunması Halinde İndirilecek İstisna ve İndirimler, Vergi bildirimi konuları anlatıldı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: