Antalya
12.04.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Manavgat’a 178 milyonluk yatırım
Manavgat’a  178  milyonluk yatırım

Büyükşehir Belediyesi Manavgat Toptancı Hali ile Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu Projelerinin temel atma töreninde konuşan Başkan Böcek,  Manavgat’a, 2 yılda 178 milyon 580 bin liralık yatırım yaptıklarını açıkladı

Manavgat Toptancı Hal ile Katı Atık Transfer Tesisi’nin temeli törenle atıldı. Demirciler Mahallesi’nde düzenlenen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, CHP İl Başkanı Nusret Bayar, İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, muhtarlar, oda başkanları ve hal esnafı katıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ

Maske, mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, göreve gelir gelmez ilçeleri tek tek ziyaret ederek ihtiyaçlarını belirlediklerini ve fizibilite çalışmaları yaptıklarını söyledi. Manavgat’ın hangi yatırımlara ihtiyacı olduğunu iyi bildiklerini ifade eden Başkan Böcek, “Size seçimlerden önce bazı sözler verdim. Bugün de bu sözlerimi yerine getirmek için buradayım” dedi. Göreve geldikleri günden itibaren iki yılda Manavgat’a 178 milyon 580 bin liralık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “Bu yatırımlarda en çok payı altyapıya ayırdık. Manavgat’ımızda son iki yılda yaptığımız altyapı yatırım bedeli 149 milyon liradan fazla” diye konuştu.

DAHA TEMİZ MANAVGAT

 Böcek sözlerini şöyle sürdürdü, “Daha temiz, daha sağlıklı bir Manavgat için adım atıyoruz. Tesisimiz 6 bin 400 metrekare alanda kurulacak. Çöpler Manavgat Belediyemizce bu tesisimize taşınacak. Böylelikle küçük kamyonlarla Kızıldağ’a Manavgat’ın çöpleri taşınmak zorunda kalınmayacak. Manavgat Belediyesi ciddi bir tasarruf yapacak. Burada toplanan çöpü biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak büyük kamyonlara alacağız ve Kızıldağ Tesisimizde enerjiye çevireceğiz. Bu iki yatırımımız Manavgat’ımıza bolluk, bereket, kazanç ve sağlık getirecek.”Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat Toptancı Hali ile Manavgat Katı Atık Transfer Merkezi’ne ilk harcı protokol üyeleri ile birlikte bastı.

KUTU KUTU KUTU

43 MİLYONA MAL OLACAK

Demirciler Mahallesi’nde 32 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek Manavgat Toptancı Hali Projesi’nin 11 bin 110 metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak. KDV dahil 43 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: