Antalya
12.04.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Konyaaltı’nda ODTÜ Parkı açıldı
 Konyaaltı’nda ODTÜ Parkı açıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 70 öğrencinin akademik ve sosyal içerikte eğitim göreceği ODTÜ Gençlik Parkı’nın açılışını yaptı.

EXPO Parkı içerisinde hizmet binası olarak planlanan 406 metrekare alanı Konyaaltı Belediyesi Meclisinde alınan karar ile ODTÜ Antalya Mezunları Derneğine tahsis eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ODTÜ Gençlik Parkı olarak düzenlenen bu alanın açılışını yaptı .Açılışa ODTÜ Antalya Mezunları Derneği Başkanı Yıldırım Şimşek, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Konyaaltı Belediye Meclis Üyeleri ve bazı mahalle muhtarları da katıldı. 

ÇOK GÜZEL BİR KURUM

Açılış öncesi yaptığı konuşmada amaçlarının dez avantajlı çocuklara eğitim de fırsat eşitliği yaratmak olduğunu ifade eden Başkan Semih Esen, “Sizler bu projeyle on binlerce insanın hayatını değiştirdiniz. Yüzlerce çocuğumuzu aslında olmaları gereken en üst noktaya getirdiniz. Hem bilinç yönünden hem de eğitim yönünden. Bunları görünce bizim size yardım etmekten başka çaremiz yoktu. Sizler de alın terinizi buranın her bir metrekaresine damlattınız ve çok güzel bir kurum oluşturdunuz. Sağ olun var olun.” dedi.  ODTÜ Antalya Mezunları Derneği Başkanı Şimşek, ise Başkan Esen’e teşekkür etti. 2 sınıf, 1 konferans salonu, öğretmen odası ve kafeteryadan oluşan ODTÜ Gençlik Parkı’nda 9. ve10. sınıf 70 öğrenci 3 yıl süreyle hem akademik hem de sosyal içerikte eğitim görecek.

 

 

Şimşek, kurdele kesimi ile birlikte davetlilere kurumu gezdirdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: