Antalya
09.04.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Turizm esnafı, hafta sonu muafiyeti istedi
Turizm esnafı, hafta  sonu muafiyeti istedi

Manavgat ilçesi Evrenseki turizm bölgesinde faaliyet gösteren turizm esnafları, koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından turizm esnaflarının muaf olmasını istedi.

Evrenseki Mahallesi'nde turizm bölgelerinde faaliyet gösteren turizm esnafları, otel çalışanlarına yönelik olarak tanınan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetinin kendileri için de uygulanmasını istedi. Hafta sonları kısıtlama nedeniyle dükkanlarını kapatmak zorunda kaldıklarını dile getiren turizm esnafları, Manavgat Kaymakamlığı'na yazdıkları dilekçe yazarak imza topladı.

TURİSTLERE HİZMET VERİYORUZ

Evrenseki Mahallesi'nde bulunan bir turistik çarşıda müdür olarak görev yapan Hamza Çekim, yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi ve sokağa çıkma kısıtlamasında muafiyet istediklerini belirterek, imza topladıklarını söyledi. Çekim, "Biz sadece hafta sonları turizm esnaflarının da açık olmasını istiyoruz. Hiç olmazsa evlerine bir lokma ekmek götürülmesini istiyoruz. Biliyorsunuz bu süreç içerisinde ülkeye döviz de lazım, gelir de lazım. Turistler alışveriş yapmak istiyor, bir şeyler almak istiyor. Özellikle hafta sonu dışarı çıkıyor turistler. Hafta sonunda bu esnaf kapalı olduğu zaman hem turistler mağdur oluyor hem esnaf mağdur oluyor. Bu konuda ilgililerden destek istiyoruz, yardım istiyoruz. Hafta sonu dükkanların açılmasını talep ediyoruz. Tüm esnaf arkadaşlar adına rica ediyoruz" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: