Antalya
08.04.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Korsan servis isyanı
Korsan servis isyanı

Serik ilçesinde C plakalı minibüs şoförleri korsan ve kaçak servis yapanların kendilerini mağdur ettiğini belirterek, bu sorunun çözülmesini istedi.

Serik ilçesi Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi'nde bulunan boş bir arazide toplanan C plakalı minibüs şoförleri pandemi kurallarına uyarak, mağduriyetlerinin giderilmesi için basın açıklaması yaptı. Açıklamaya araçlarıyla birlikte çok sayıda şoför de destek verdi. 

Grup adına konuşan Necmi Yılmaz, " Biz C plaka sahipleri; yönetmelikte açıkça belirtilen 'personel ve öğrenci servisleri yalnız C plakalı araçlarla yapılabilir' kuralının uygulanmasını ve denetimlerin, doğru yer ve doğru saat dilimleri arasında, sık sık yapılarak; kaçak ve korsan olarak çalışan araçlara, yasal yaptırım ve cezaların uygulanmasını istiyoruz" dedi. Alanya Servis Esnafları Dernek Başkanı Hasan Lökise , "Korsan servislerle mücadele ediyoruz. Yetkililerden bu konunun çözülmesini istiyoruz" dedi. Serik Öğrenci Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Rasim Akçehre de "Pandemi nedeniyle burada birçok arkadaşımız mağdur. Burada devlet yetkililerine, kanunlara, servisçi esnaflarına bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: