Antalya
06.04.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Rotaryenlerden çok anlamlı bağış
Rotaryenlerden çok  anlamlı bağış

Rotary 2430'uncu Bölge öncülüğünde düzenlenen “1 Çocuk, 1 Hayat” adlı yardım kampanyasında, Spina  Bifida (Ayrık Omurga) hastası 100 çocuğa, 100 akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

 

Rotary 2430'uncu Bölge öncülüğünde, Antalya’nın da içinde bulunduğu 13 il genelinde 48 farklı Rotary Kulübü,  Spina Bifida (Ayrık Omurga) hastası çocukların yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla “1 Çocuk, 1 Hayat” adı altında bir yardım kampanyası gerçekleştirdi. Kampanya kapsamında satın alınan 100 akülü araç, Dönem Guvernörü Serhan Antalyalı'nın öncülüğünde ve pandemi koşulları gözetilerek düzenlenen sade bir törenle 100 çocuğa teslim edildi. Böylece Antalya’da bulunan 18 Spina Bifida  hastası çocuk da akülü sandalyeye kavuşmuş oldu.

BİRLİKTE BAŞARDIK

Rotary 2430'uncu Bölge, “1 Çocuk, 1 Hayat” komitesi  ve “Spina Bifida” komitesi tarafından ortak olarak düzenlenen yardım kampanyasının hedefine ulaştığını dile getiren Dönem Guvernörü Serhan Antalyalı, “Runatolia 2021 maratonunda koşan hem fiziki hem sanal 136 koşucumuzun topladıkları bağışlarla, 100 adet akülü sandalye almayı başardık. Bu anlamlı projede, 13 farklı ilimizden, 48 farklı Rotary Kulübü, 2 bin 100 farklı bağışçıdan topladıkların bağışlarla, Türkiye’deki çeşitli illerdeki 100 adet Spina Bifida hastası çocuğa ulaştılar ve hayatlarına dokundular. Ülkemizde az bilinen Spina Bifida hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz projede emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

FARKINDALIK YARATTIK

Antalya’da faaliyetlerini sürdüren ve düzenledikleri sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerine çekip takdirleri toplayan Antalya, Alanya, Kaleiçi, Aspendos, Perge, Falez, Lara ve Manavgat Rotary kulüplerinin bu anlamlı kampanyada yer aldığını dile getiren Rotary 2430. Bölge sorumlusu Serdar İlkmen ise, “Bu güzel çalışma ile topluma örnek bir farkındalık oluşturuldu. Antalya’da yaşayan 18 çocuğumuz, Rotary 2430. Bölgenin düzenlediği açık hava teslim töreninde, hem akülü sandalyelerine kavuştular hem de palyaçolarla eğlendiler.  Rotary olarak, senelerdir çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarına dokunduğumuz için çok mutluyum” diye konuştu.

ÇOK MUTLUYUZ

Rotary “SpinaBifida” Komitesi başkanı Ankara Gazi Üniversitesi'nden Prof Dr Nesrin Çobanoğlu ise, “Bizler bu senede, Spina Bifida hastası çocuklarımızın yaşamlarında küçük bir fark yaratmak ümidiyle yola çıktık ve amacımıza ulaşmanın büyük mutluluğunu çocuklarımızla birlikte yaşadık”  dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: