Antalya
06.04.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Şahin: Bu açıklamadan mağduriyet çıkaramazlar
Şahin: Bu açıklamadan mağduriyet çıkaramazlar

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Şahin, AKP’nin, 104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili yaptığı açıklamadan mağduriyet çıkarmaya çalıştığını savunarak, “Bastonla mı yapacak bu arkadaşlar darbeyi?” diye sordu.

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, 104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve sarıklı amiral ile ilgili yaptığı açıklama ve bununla ilgili kamuoyunda yapılan tartışmalara değindi. Bildiride darbeyi çağrıştıracak hiçbir ibare olmamasına, bahsi geçen bütün isimler emekli olmasına rağmen hemen darbe edebiyatı yapılarak, AKP’nin mağduriyet çıkarmaya çalışmasının akıl alır gibi olmadığını belirten Şahin, “Bastonla mı yapacak bu arkadaşlar darbeyi?” diye sordu.

KADASTRO MEMURU MU YAPACAK?

İmza atan amirallerin arasında Ergenekon, Balyoz, ODA TV gibi FETÖ iltisaklı operasyonların mağduru isimlerin yer aldığını ifade eden Şahin, “Montrö Boğazlar Sözleşmesi gibi teknik bir olayı, konunun uzmanı olan emekli amirallerin değerlendirmesi eşyanın doğası gereğidir. Açıklamayı tapu kadastro memurları yapacak değildi ya… Memleketin valisinden kaymakamına, imamından müsteşarına herkes iktidara yaranmak için siyasi açıklamalarda bulunurken, Ayasofya İmamı kalkıp ‘şeriat’ çağrısı yaparken hiç sesi çıkmayan AKP iktidarı, ciddi ve yapıcı bir eleştiride bulunan emekli amiraller için hemen ortalığı ayağa kaldırdı” dedi.

EMPERYALİZME KARŞI DİK DURUN

“Boğazları egemenliğimiz altına alan, Karadeniz’i barışın, istikrarın bölgesi haline getiren Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni ortadan kaldırıp bölgeyi Amerika’nın güdümüne sokma girişimlerine karşı uyarıda bulunan insanları dinlemek gerektiğine dikkat çeken Şahin , "15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD'nin olduğunu söylüyorsunuz . Doğrudur, FETÖ elebaşı ABD’de elini kolunu sallayarak geziyor. Bu sümüklü vaizi sizlerle birlikte besleyip büyüten ABD’ye karşı bağımsızlığımızı savunan emekli amiralleri hedef alacağınıza, yüreğiniz varsa emperyalizme karşı dik durun, Mustafa Kemal Atatürk gibi ‘bağımsızlıkçı’ bir duruş sergileyin” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: