Antalya
06.04.2021
A

ABD Sovyetler Birliği’ni parçalamayı başardıktan sonra durmadı. Rusya’nın parçalanması bitmemişti. Ayrılsa da Rusya ile işbirliği içinde olan cumhuriyetlerde ABD yeni bir çalışma başlatmıştı. Rusya’nın etkisini azaltmak ve parçalanmasının devamını sağlamak amacı ile renkli devrimler(!)devreye sokulmuştu. Gürcistan’da “Gül”, Ukrayna’da “Turuncu” ve Kırgızistan’da da “Lale” devrimleri Soros sayesinde gerçekleşiyordu. Türkiye’nin renkli devrimi ise yeni kurulan bir siyasi partinin iktidara taşınması ile gerçekleşiyordu…

2004’teki Turuncu devrim(!) Ukrayna’da kesin sonuç getirmemişti. 2004’te seçilmesine rağmen turuncu devrim(!) ile düşürülen ABD karşıtı Viktor Yanukoviç 2010 yılında cumhurbaşkanlığını tekrar kazanmıştı. Yanukoviç, 2013 yılında AB ile serbest ticaret ve ortaklık anlaşmasını imzalamayınca Soros’un çocukları Ukrayna’da iç kargaşa başlattı. O gün bugündür Ukrayna durulmuyor.

NATO; 2014’te Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan krizden sonra Romanya ve Polonya’daki asker sayılarını artırdı. Başta İzmir ve İncirlik olmak üzere ABD’nin askeri üsleri Rusya’yı çevrelemiş durumda ve bölgeye asker yığmaya devam ediyor.

2018’de hem Rusya hem de NATO karşılıklı çok büyük tatbikatlar yaptı. 2019’da da ABD Hava kuvvetlerine ait B-52H bombardıman uçağı, Rusya’nın Baltık Deniz’indeki kara bağlantısı olmayan toprağı Kaliningrad’ı vurma simülasyonu yapmıştı.

2021’de ABD hem Yunanistan ile hem de önceden planlı olmamasına rağmen Türkiye ile tatbikat yaptı. Yunanistan’a kurduğu askeri üs ve yığınak için de hazırlığın Türkiye için olduğu algısı medyada yayıldı. Oysaki Türkiye’de ABD’nin Rusya planları için bir sorun gözükmüyor. Hazırlık Rusya içindir. Montrö Anlaşması’nın tartışmaya açılması bunun net göstergesidir.

2.DÜNYA SAVAŞI SIRASINDA ALMAN EMPERYALİZMİNİN TÜRKİYE’DEN İSTEDİĞİNİ BUGÜN ABD İSTEMEKTEDİR.

Rusya’yı Doğu Avrupa’da ve Karadeniz’de çevreleyen komşularının hepsinde Amerikancı iktidarlar var. “Putin bir katil” diyen Biden, Putin’in telefonla görüşme teklifini kabul etmemesi bile açık bir mesajdır.

Kuşbakışı İstanbul’a 500 kilometre uzaklıkta olan Rusya’da yangın çıkarsa kıvılcımları Türkiye’ye düşmez mi zannediyorsunuz. Suriye ve Irak parçalanırken yaşadıklarımızı hatırlayalım. Parçalanmaya devam eden Rusya’nın can havli ile ne yapacağını biliyor musunuz?

ABD emperyalizmi ve içerdeki işbirlikçileri eliyle boğazları istiyor. 2016’da The New York Times yayınlanan parçalanmış Türkiye haritası üzerinde kurulmak istenen Internaional Constantinopolitan adlı devleti görün ve kanal İstanbul’u, Montrö ve Lozan Antlaşmalarını tekrar değerlendirin.

Kimseyi tahkir ve tahrik derdinde değilim. ABD çıkarlarını savunmanın Türkiye’ye bir faydası olmaz. Ne Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ne de Kırım’ın Rusya’ya ilhakı Türkiye’nin toprak bütünlüğünden daha önemli olamaz!  Türkiye ve Türk Milleti’ni yok etme plan ve söylemlerini bu kadar fütursuzca dile getiren ABD emperyalizmine dur demek hepimizin görevidir…

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok