Antalya
05.04.2021
A
GENEL , POLİTİKA
TDP Lideri Sarıgül: İktidara yürüyoruz
TDP Lideri Sarıgül:  İktidara yürüyoruz

Türkiye Değişim Partisi’nin kadın ve gençlik kolları il başkanları Antalya’da bir araya geldi. Etkinliğe katılan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Büyük bir aşkla yola çıktık ve hedefe doğru yürüyoruz.   Bu yürüyüş iktidarı teslim alma yürüyüşüdür” dedi.

 

Türkiye Değişim Partisi´nin (TDP), iki gün süren  'Değişim Kadınları ve Değişim Gençleri Antalya'da Buluşuyor' programı, Muratpaşa İlçesi’ndeki bir otelde yapıldı. Programa TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, Gençlik Kolları Genel Başkanı Onurcan Yazıcı, Antalya İl Başkanı Arman Karadağ, Kadın Kolları İl Başkanı Saliha Seyirci, TDP MYK üyeleri ile Türkiye genelindeki kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı. Program için cumartesi sabahı Antalya’ya gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, havalimanında TDP İl Başkanı Arman Karadağ ve il yöneticileri tarafından karşılandı. Havalimanından etkinliğin yapıldığı otele geçen Sarıgül’ü otelin girişinde ise TDP Kadın ve Gençlik Kolları yönetimi ve üyeler “Başbakan Sarıgül’ sloganlarıyla karşıladı.

GENÇLERE ÖVGÜ

Ülkenin geleceği için gençlerin gücüne, fikirlerine ve heyecanına ihtiyaç duyduklarını belirten TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül “Parası olmadığı için okula gidemeyen, bir tek gencimiz dahi kalmayacak, çağımızın gerektirdiği değişimleri, Avrupa'daki gençlerle birlikte aynı hızda siz de yaşayacaksınız. İnternet ücretini düşünmeyeceksiniz, işsiz kalırım diye endişelenmeyeceksiniz. Ülkemizin geleceği için gençlerimizin gücüne, fikirlerine ve heyecanına ihtiyacımız var. Gençlerimizin demokratik süreçlerde, etkin olmasına ihtiyacımız var" dedi.

ÇARE DEĞİŞİMDE

“Büyük bir aşkla yola çıktık ve hedefe doğru yürüyoruz. Bu yürüyüş, alın teri ve emeğin, değerini bulma yürüyüşüdür. Bu yürüyüşün öncüleri, değişim kadınları ve değişim gençleridir.Bu yürüyüş, demokratik parlamenter sisteme doğru yürüyüştür. Bu yürüyüş; iktidarı teslim alma yürüyüşüdür.. Biz, sizinle; et ile tırnak, gece ile gündüz, bugün ile yarınız ve yepyeni bir başlangıç için buradayız.Değişim kadınlarıyla, değişim gençleriyle adalet için, alın teri için, özgürlük için, yola çıktık. Çare haritamız belli; sorunu değil, çözümleri konuşacağız. Artık, Türkiye’nin çaresi var, çare değişimde.”

 

 

KURALARA UYULMADI

TÜRKİYE Değişim Partisi’nin (TDP), kapalı spor salonunda düzenlenen 'Değişim Kadınları ve Değişim Gençleri Antalya'da Buluşuyor' programında koronavirüs tedbirlerine uyulmadı. Birçok kişinin maske takmadığı ya da çenesinin altına indirdiği programda, türküler eşliğinde halay çekildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: