Antalya
02.04.2021
A
GÜNCEL , SAĞLIK
Fizik tedavide yeni yöntemler
Fizik tedavide yeni yöntemler

Özel Şelale Tıp Merkezi Başhekimi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Op. Dr. Tanju İsmail Toklucu, teşhis ve tedaviler konusundaki son gelişmeler hakkında bilgiler verdi.  

 

Özel Şelale Tıp Merkezi Başhekimi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Op. Dr. Tanju İsmail Toklucu, kurumlarındaki tedaviler hakkında bilgiler verdi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Mustafa Erkol, Hilal Gündağ, Hamide Nur Türkmen, Sümeyra Zengin’den oluşan uzman ekibiyle birlikte hizmet verdiklerini kaydeden Toklucu,  tedavi olmak isteyen vatandaşlara öncelikle uzman hekimler tarafından yapılan titiz tetkikler sonucunda teşhis konulduğunu söyledi.

 

VÜCUT  KUSURLARI DÜZELTİLİYOR

Toklucu, “Teşhisin ardından fizyoterapistler doğrultusunda tedavisi gerçekleştirilir. Fizik tedavi ünitesinde; kemik, eklem ve kaslardan kaynaklanan ağrıların ve nöroloji, ortopedi, romatoloji gibi hastalık grupları, bazı elektroterapi cihazları, çeşitli özel ekipmanlar ve yardımcı araçlar kullanılarak tedavi edilir. Rehabilitasyon ünitemizde ise; doğuştan veya sonradan oluşan vücut kusurları egzersiz eğitimi ve cihaz yardımıyla tekrar düzeltilir” dedi.

 

TEDAVİ ALANLARI

Toklucu, serviste yapılan tedavileri şöyle sıraladı: omuz ağrıları kas yırtıkları, omuzda hareket kaybı, omuz ameliyatları rehabilitasyonu, omuz ve kol kırıkları rehabilitasyonu, bel ve boyun fıtıkları, bel ve boyun fıtıklarının sebep olduğu kas spazmları, boyun düzleşmesi, omurga kireçlenmesi, bel kayması, kanal darlığı, skolyoz hastaları (omurga eğriliği), yüz felci, karpaltunnelsendromu (el bileğinde sinir sıkışması), romatizmal eklem iltihabı (ankilozanspondilit, osteoartrit, romatoidartrit), spor ve sporcu yaralanmaları, nörolojik rehabilitasyon (inme,  felç, ms, parkinson), pediatrik rehabilitasyon( serebralpalsi, distoni, yürüme bozuklukları), ortopedik rehabilitasyon( kırık, kas yırtıkları, ön çapraz bağ ameliyatı vb… ameliyat sonrası tedaviler), tendinitler (tenisçi, golfçü dirseği gibi), eklem kısıtlılığı ve ağrıları, sinir sıkışmaları

 

SICAK VE SOĞUK UYGULAMALAR

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde sıcak ve soğuk uygulamalar yaptıklarını da belirten Op. Dr. Tanju İsmail Toklcu, “Bu uygulamalar; Tens, Ultrason, Diadinamik akımlar, Enterferansiyel akımlar, EMS (Kas Eğitimi- Güçlendirme), Servikal Ve Lomber Traksiyon, Parafin, Omuz çarkı, Yürüme bandı (Paralel Bar), Hotpack (Sıcak Paketler), İnfrared Isıtıcı, Coldpack(soğuk- buz uygulamaları),

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde sıcak ve soğuk uygulamalar yaptıklarını belirten Op. Dr. Tanju İsmail Toklcu, “Bu uygulamalar; Tens, Ultrason, Diadinamik akımlar, Enterferansiyel akımlar, EMS (Kas Eğitimi- Güçlendirme), Servikal Ve Lomber Traksiyon, Parafin, Omuz çarkı, Yürüme bandı (Paralel Bar), Hotpack (Sıcak Paketler), İnfrared Isıtıcı, Coldpack(soğuk- buz uygulamaları), Kuru İğne Tedavisi, Kinezyolojik Bantlama, Manuel Terapi’dir." dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: