Antalya
29.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Diyanet-Sen’den Uysal’a teşekkür
Diyanet-Sen’den Uysal’a teşekkür

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) yönetimiyle bir araya geldi.

Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen yönetim kurulu üyeleri Adil Sever, Mustafa Akçay ve Hanifi Erdoğan Başkan Uysal’ı ziyaret etti. Ziyarette sendika üyeleri, Başkan Uysal’a özellikle pandemi sürecinde camilere, Diyanet ve vakıf teşkilatına verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.

ZİYARETTEN MUTLU OLDUK

Başkan Uysal, 2020 içinde Muratpaşa Cami müştemilatı inşaatını tamamlayarak hizmete açtıklarını hatırlattı, toplu ibadete 29 Mayıs’ta tekrar izin verilmesiyle birlikte Yenigün, Cumhuriyet, Sedir, Çağlayan, Kızıltoprak, Konuksever, Yeşilbahçe ve Fener mahallelerinde kapalı pazar yerleri ve statlarda 4 bin 300 kişinin ibadetlerini gerçekleştirmesini imkan tanıyan düzenleme yaptıklarını söyledi. Bununla birlikte 50 bin tek kullanımlık seccade dağıttıklarını dile getiren Başkan Uysal, camilerin düzenli dezenfektesini de yaptıklarını söyledi. Bu çerçevede Diyanet-Sen yönetiminin ziyareti dolayısıyla son derece memnun olduğunu dile getirirken Başkan Uysal, “Muratpaşa’mız inançlarımızın ve kültürümüzün, içeriğiyle ve ruhuyla en güzel yaşandığı yerlerden bir tanesidir. Bu ortamın oluşmasına katkı veren herkese ben de teşekkür ederim” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: