Antalya
27.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Müzeye yoğun ilgi
Müzeye yoğun ilgi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından tarih ve kültür projesi olarak 2018 yılında hayata geçirilen Manavgat Kent Müzesi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Manavgat Irmak Kenarı Rauf Denktaş Köprüsü altında bulunan ve 2020 yılı içerisinde pandemi nedeniyle geçici bir süre hizmet veremeyen Manavgat Kent Müzesi, 7 bini öğrenci olmak üzere 3 yılda toplam 31 bin 100 kişiyi ağırladı. 1200 metrekarelik kent müzesinde, 6 adet sergi salonu, Yörük çadırı, projeksiyon sunum salonu, kütüphane ve Toros Kadınları'nın el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği kent kafesinin yanı sıra, Girit Kültürü, Yörük kültürü ve Manavgat'ın yerli halk kültürünü anlatan 3 binden fazla eser, ziyaretçiyle buluşuyor.

KENT HAFIZASINI KORUYORUZ

Başkan Sözen, “2018 yılında hayata geçirdiğimiz kent müzemiz, Manavgat'ımızın geçmiş tarihine ve yaşantısına ışık tutuyor. Değerlerimizin, yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından burada izleniyor olması bizleri mutlu ediyor. Manavgat Belediyesi olarak kent hafızasını korumaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz. Pandemi süreci olmasına rağmen önlemlerini almak suretiyle vatandaşlarımızı, kent müzemizi ziyaret etmeye davet ediyorum" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: