Antalya
26.03.2021
A
GENEL , VİDEOLU HABERLER
SELF SERVİS SİMİTÇİ-VİDEO
SELF SERVİS SİMİTÇİ-VİDEO

Tezgahına  "Benim yokluğumda istediğin ürünü alıp, tezgahın içine bırakabilirsiniz' yazısı asan 71 yaşındaki Demir Topçuoğlu'ndan alışveriş yapan müşterileri tezgaha parasını bırakıp ayrılıyor.

Antalya'da oturan işçi emeklisi Demir Topçuoğlu, 15 ay önce Büyükşehir Belediyesi'ne başvurarak, evinin yakınında simit tezgahı açmak istedi. Belediyenin talebi kabul etmesi üzerine Topçuoğlu, Konyaaltı Sahili'ne simit tezgahını kurdu. Simit satarken kibarlığı ve hoşgörüsüyle kısa sürede müşterilerinin sevgisini kazanan Topçuoğlu, 'Simitçi Dede' olarak anılmaya başlandı. İnsanların birbirine güvendiği bir dünyayı amaçlayan Topçuoğlu, tezgahına 'Olmasını istediğim hayatı bu küçük simit teknemle hayata geçirmek istiyorum. Benim yokluğumda istediğin ürünü alıp, tezgahın içine bırakabilirsiniz. Teşekkür ederim' yazısı astı. Topçuoğlu, simit tezgahındaki yazının yanına ürünlerin fiyat listesini de ekledi.

ÜCRETİ TEZGAHA BIRAKIYORLAR

Günlük ihtiyaçlarını gidermek, yakın çevresiyle bir arada olabilmek için simit tezgahında uzun süre vakit geçiremeyen Topçuoğlu’ndan alışveriş yapan müşterileri, satın aldıkları ürünün ücretini tezgaha bırakmaya başladı. Topçuoğlu’nu tanımayan müşterileri de simit tezgahındaki yazıyı okuduktan sonra kısa süreli şaşkınlığın ardından alışverişine devam edip, yazıldığı gibi ücreti ödemeye devam etti.

'İNSANLARA GÜVENİYORUM'

Belirli saatlerde tezgahını kontrol edip, düzenleme yaptığını aktaran Topçuoğlu, "Bazı zamanlar esnaf arkadaşlarımı ziyarete gidiyorum ya da deniz kenarında hava alıyorum. Benim yokluğumda tezgahımdan alışveriş yapanlar ücretini bırakıyor. Bazı zamanlar geldiğimde ürünlerim bitmiş oluyor. Ben insanlara güveniyorum. Herkesten çok güzel sözler söylüyor. Benim alışveriş sistemimi beğeniyorlar" dedi. DHA

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: