Antalya
25.03.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Antalya'dan 4 isim
Antalya'dan 4 isim

AK Parti'nin 7'nci Olağan Genel Kongresi'nde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesinde Antalya'dan 4 kişi yer aldı. Gökçen Özdoğan Enç, liste dışı kaldı.

 

AK Parti'nin 50 kişilik MKYK'nın, 75 kişiye çıkartıldı. Açıklanan listede;  önceki dönemde MKYK'da da yer alan Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve  İYİ Parti'den istifa ettikten sonra AK Parti'ye katılan Tuba Vural Çokal yer aldı. Listenin sürprizi önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oldu. Türel, daha öncesi dönemde seçim kaybettiğinde de  MKYK listesine girmiş ve bir süre Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştü.

ENÇ LİSTE DIŞINDA

 AK Parti Antalya Kadın Kolları'nda görev yapan ve Büyükşehir Meclis Üyeliği yapmış Ayşe Güliz Yılman ise listede yedek olarak yer aldı. Daha önceki listede yer alan eski Milletvekili Gökçen ise yeni listede yer bulamadı

TÜREL'DEN TEŞEKKÜR

Türel, listenin yayınlanmasının ardından sosyal medya hesaplarından, " Mustafa Köse ve Tuba Vural Çokal milletvekillerimizle birlikte MKYK listesindeyiz. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız ve destek olan herkese teşekkür ederiz. " mesajı nı paylaştı. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a Antalyamızdan MKYK listesine seçilen 4 isimle birlikte güçlü destek vereceğiz.” diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: