Antalya
24.03.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Risk artıyor, ekipler çalışıyor
Risk artıyor, ekipler çalışıyor

Covid-19 risk haritasında çok yüksek risk grubunda yer alan Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, camiler, aile sağlık merkezleri ve vaka görülen site ve apartmanlarını ortak kullanım alanlarını dezenfekte ediyor.

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de geçen yıl 11 Mart’ta ilk Covid-19 vakasının ilan edilmesiyle birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde dezenfekte ekibi kurdu. Muratpaşa, bir yılı aşkın süredir devam eden salgında kapalı pazar yerleri, meydanlar, parklar, Kaleiçi gibi kalabalık noktalar, ilçenin cadde ve sokaklarını defalarca arazözlerle yıkayıp ilaçladı.

RİSKLİ NOKTALAR İLAÇLANIYOR

Hastaneler ve aile sağlık merkezleri olmak üzere, polis merkezleri, ibadethane gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu kurum ve kuruluşları da dezenfekte edildi. Muratpaşa, yeniden açılan restoran ve kafeleri, berber ve kuaförleri, taksi ve taksi duraklarını da ilaçladı.

ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ

Antalya’nın çok yüksek risk grubuna girmesiyle birlikte ekiplerin çalışmalarıdaha da hızlandırdı. Ekipler, gün içinde camiden aile ağlık merkezlerine, cCvid-19 vakası görülen apartmanlara kadar ekipler her noktaya yetişiyor. Belediye Başkanı Ümit Uysal, dezenfekte çalışmalarının ilçe belediyelerinin görevi olmamasına rağmen üstlendiklerini ve salgın boyunca sürdüreceklerini söyledi. Başkan Uysal, amaçlarının ortak kullanım alanlarını mümkün olduğunu steril tutmak olduğunu belirtti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: