Antalya
21.03.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Vanlılar Derneği’nin yeni Başkanı Müncester oldu
Vanlılar Derneği’nin yeni Başkanı Müncester oldu

Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin başkanlığına seçilen Murat Yaşar Müncester, “Van’ımızı Antalya’da tanıtacağız ve yardıma desteğe ihtiyacı olan insanlarımız ile hayırseverler arasında köprü olacağız” dedi

 

10 yıl önce kurulan Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin genel kurulu,  geçtiğimiz Cumartesi günü sonu Varsak Karşıyaka Mahallesindeki Ostima Düğün Salonu'nda yapıldı. Genel kurulda dernek başkanlığına seçilen Murat Yaşar Müncester, mevcut Başkan Fahrettin İlkne’den görevi devraldı.

BİRLİK İÇİNDEYİZ

Dernek üyelerine destekleri için teşekkür eden Müncester,  “Güzel ülkemizin kalkınması, büyümesine,  doyduğumuz Van ile yaşadığımız ve ekmeğini yiyerek doyduğumuz Antalya şehrimizin sosyal, kültürel hayatına katkı sağlayacak amaçlar doğrultusunda kurularak faaliyet göstermiş. Bundan sonrada göstermeye devam edecektir.  Kurulduğu günden itibaren derneğimizin tüm yöneticileri, üyeleri bundan önce olduğu gibi bundan sonrada insanları belli bir etnik, dini, siyasi aidiyete bağlamadan ayrıştırmaktan çok birleştirmek için çalışacaktır.” dedi.

KARŞILIKLI TANITIM

Van’ın kültürel zenginliklerini Antalya’da tanıtacaklarını kaydeden Başkan Müncester, “Dernek yöneticilerimiz,  yardıma desteğe ihtiyacı olan insanlarımız ile hayırsevere insanlarımız arasında köprü olacaktır. Veren el ile alan el arasında hizmet eden konumda olacağız.  Antalya’mızda Van ile ilgili çeşitli kültürel, sanatsal etkinlikler düzenleyeceğiz. Aynı şekilde Antalya’mızın kardeş dernek ve kuruluşlarının işbirliğiyle Van’da Antalya’yı tanıtan şehirlerimiz ve insanlarımız arasında kardeşliği pekiştiren etkinlikler düzenleyeceğiz.“ diye konuştu.

YÖNETİM KURULU

Başkan: Murat Yaşar Müncester

Başkan Yrd : Fikret Acar

Başkan Yrd.: Burhan Işık

Başkan Yrd:  Yakup Tüzün

G. Sekreter: Oya Boysan

Sekreter Yrd: Filiz Badem

Sayman: Yaşar Çakar

DENETİM KURULU

Sezgin Baran Bşk

Ömer Aydın Üye

İhsan Çavuşoğlu Üye

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: