Antalya
19.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Sahil kötü yapılaşıyor
Sahil kötü yapılaşıyor

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda,Konyaaltı Sahili ile ilgili alan yönetimi bulunduğu ancak bunun yıllardır uygulanmaması eleştiri konusu oldu.

 

Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, kentin gündeminde yer alan konuları görüşmek amacıyla toplandı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda pandemi koşulları gözetilerek yapılan Mart ayı Yürütme Kurulu toplantısında görüşülen konulurdan biri  Konyaaltı Sahili’ndeki işgaller ve kaçak yapılar oldu. Konuyla ilgili Yürütme Kurulu Üyesi Mimar Recep Esengil tarafından bilgi verildi.

ALAN YÖNETİMİ UYGULANMIYOR

Konyaaltı Sahili ile ilgili alan yönetimi bulunduğu ancak bunun yıllardır uygulanmaması eleştiri konusu oldu. Konyaaltı Sahili’nin seçimden önce ve sonra devam eden işgaller ve kaçak yapılaşmadan dolayı giderek daha kötüye gittiğini vurgulayan Recep Esengil, bu konuda ilgili kurumların gerekli denetimleri yapmasından öte, uygulamalara dikkat edilmesi gerektiğine işaret etti. Konyaaltı Sahili’ndeki ulaşım ve otopark sorunu ile sahil alanının halkın kullandığı alanlarının giderek daralması da gündeme getirilerek, bu konuda yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması ve bir politika üretilmesi gerektiği belirtildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: