Antalya
17.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Hep birlikte atlatacağız
Hep birlikte atlatacağız

Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında, 'Pandemi Değerlendirme Toplantısı' yapıldı. Vali Yazıcı, zorlu sürecin hep birlikte başarıyla aşılacağını dile getirdi, "Daha dikkatli olarak şehrimizi ve kendimizi bu zorlu süreçte korumalıyız" dedi.

 

Valilik toplantı salonunda video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri katıldı. Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda, il genelinde yürütülen pandemi çalışmaları kapsamında alınan tedbirler ve yapılan denetimler ele alındı.

GÖREVLERİMİZ VAR

Pandemi sürecinin oldukça zorlu geçtiğini ve herkesin üzerine düşen görevler olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Yaşadığımız bir süreç var. Oldukça zorlu bir süreç. Her geçen gün daha iyiye gitmeyi umut ettiğimiz bir süreci yaşıyoruz. Bu zorlu süreci yönetmekte hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var" dedi. Bu sorumlulukları bir yıldır en iyi şekilde yerine getirmek için gayret gösterildiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Hem belediyelerimiz, hem kolluk kuvvetlerimiz, hem sivil toplum kuruluşlarımız olarak bu zorlu süreçten kurtulmak adına, yayılmasını önlemek adına hepimiz çok büyük gayret içinde bulunduk. Bugün geldiğimiz nokta itibariye turuncu risk grubundayız. 'Yüksek riskli' gruptayız. Önümüzdeki süreçte daha dikkatli olarak şehrimizi ve kendimizi bu zorlu süreçte korumalıyız." dedi.

SEZONDAN UMUTLUYUZ

"Antalya'mızı sadece Antalya olarak düşünemeyiz. Burası Türkiye'nin turizm başkenti" diyen Vali Yazıcı, ülke adına taşınan çok daha büyük bir sorumluluk olduğuna dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizin turizm gelirlerinin 3'te biri Antalya'mızdan sağlanmakta. Biz geçen yıl pandemi sürecinden dolayı turizm gelirlerimizi yeterince sağlayamadık. Sezon sonuna doğru 3 aylık bir dönem iyi geçti fakat turizmin lider şehri Antalya'mız için bu yeterli değil. Bu kötü sezondan dolayı Antalya'mızda birçok sektör ve esnaf mağdur oldu. Dolayısıyla omuzlarımızda ağır bir yük var. Sezonun açılmasına az bir süre kaldı. Önümüzdeki süreci iyi yöneterek Antalya'mız için iyi bir sezon geçirmeyi umut ediyoruz."

MAVİYE GEÇMELİYİZ

'Turuncu' kategorideki risk grubundan önce 'Sarı' ardından 'Mavi kategoriye geçirmek adına fikir alışverişi için pandemi değerlendirme toplantısı yaptığını vurgulayan Vali Yazıcı, "Umarım daha güzel günlere birlikte verdiğimiz mücadeleyle ulaşacağız" ifadelerini kullandı. Vali Yazıcı, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak tedbirlerin sıkı tutulması gerektiğini vurguladı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: