Antalya
15.03.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
Su altı turizminde 222 dalış noktası sezona hazır-VİDEO
Su altı turizminde 222 dalış noktası sezona hazır-VİDEO

Gazipaşa'dan Kalkan'a kadar uzanan sahil şeridindeki irili ufaklı, doğal ve suni 222 dalış noktası, su altı tutkunlarını bekliyor. Su altı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan tarafından fotoğraf çalışması yapılan dalış noktalarına, sezonda günlük bin dalış yapılıyor.

 

VİDEO LİNKİ

Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren 60 dalış şirketi, su altına profesyonel rehberler eşliğinde dalış turları düzenleyerek, su altının zenginliklerini gözler önüne seriyor. Kent merkezindeki Star Diving Academy Dalış Okulu sahibi, aynı zamanda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu İl Temsilcisi İsa Alemdar, dalış turizminin büyük ilgi gördüğünü, özellikle tarihi batıklara önem verildiğini anlattı.

ÖNCE GÜVENLİK

Su altının önce sorumluluk ve güvenlik, sonra eğlence olarak adlandırılan bir etkinlik olduğunu kaydeden Alemdar, dalış meraklılarını uyararak, özellikle, dalış yaptıracak merkezlerin yetki belgesi almış, merkezlerde çalışanların da belgeli profesyoneller olması gerektiğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Alemdar, "Güvenliğin ön planda, eğlencenin sonrasında geldiği bir hizmet veriyoruz. Sektörde bu kadar az kaza olmasının başlıca nedeni, çoğu dalış merkezinin su altı kurallarına uyarak dalış yaptırmasıdır. Amatör turistik dalışlar 5 metreye kadar olanlardır. Profesyonel dalış okulları amatörlere 5 metreden fazla dalış yaptırmaz. Daha derinlere gerçekleşen dalışlarda ise dalış yapacak turistin belgeleri ve bröveleri dikkate alınır" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: